Bir süredir gördüğümüz en yoğun Cumartesilerden biriydi

0

– George Russell 14  ve Nicholas Latifi 16

Suudi Arabistan Grand Prix’si için – George orta bileşik lastiği kullanarak sondan bir önceki uçuş turunda 1:29.054 göndermeden önce Q2’ye ilerledi. 

Nicholas, Q1 boyunca gelişmeye devam etti, yumuşak Pirelli lastiğini kullanarak son çabasında 1:29.177’lik bir zaman belirledi ve sadece Q2’ye ilerlemeyi kıl payı kaçırdı

Dave Robson, Araç Performansı Başkanı: Bugün, çoğu otomobilin pistteki her sıralama seansında zamanın büyük bir bölümünü geçirdiği bir süredir gördüğümüz en yoğun Cumartesilerden biriydi.

Seans boyunca gerekli lastik hazırlığı değişti ve tahmin etmek zordu. Ayrıca, Yumuşak ve Orta bileşikler çoğu sürücü için uygun alternatifler sundu.

Nicholas yine Q2’ye katılma hakkı elde edemede çok az kaldı ve ilk koşunun son zamanlanmış turunda alonso’nun sadece arkasında bir hata yaptı ve bu da seans boyunca ivmesini incitti.

George iyi bir seans geçirdi ve her iki Alfa Romeo’ya da yakın olan Q2’ye katılmaya hak etti. Tahtada zaman geçirmek ve Medium’u çalıştıranlarla karşılaştırıldığında nasıl olduğunu görmek için Q2’nin başında Soft bileşiği üzerinde bir koşuyu tamamlamayı seçtik.

Daha sonra medium’a geçtik ve üç zamanlı tur koşusunu tamamlamayı hedefledik. Ne yazık ki, FP1’den beri Medium’u çalıştırmadığımız için, dengeyi tam olarak sağlayamadık ve George son zamanlanmış turunu tamamlayamadı, bu da önümüzdeki üç arabaya meydan okuyabildiğimiz için utanç vericiydi.

Yarınki yarış ilerleme kaydedecek fırsatlarla uzun sürecek. Her iki sürücü de hafta sonu boyunca iyi bir yüksek yakıt temposu gösterdi ve etrafımızdaki araçlarla yarışamayacağımızı düşünmek için hiçbir neden yok.

Q1’deki turumdan gerçekten mutluydum ve Q2’ye geçmekten memnundum.

George Russell

Orta lastiği Q2’de FP1’den bu yana ilk kez çalıştırdık ve yine ilk turumdan oldukça mutluydum, ancak orta sektörde biraz geniş koşarak ikinci çabamda gelişemedim.

P14’ten nispeten memnunum, ancak Alfa Romeo’nun olmak istediğimizden biraz daha gerisindeyiz.

Dışarısı zor ve lastikleri doğru cama almak zor, ancak bunun şu anda aracımızın nerede olduğuyla ilgili olduğuna inanıyorum.

Grand Prix’de sollamanın zor olacağını düşünüyorum ama Pazar günü görmemiz gerekecek. Kimse lastiklerin nasıl tepkieceğini bilmiyor ve kavrama seviyeleri oldukça yüksek.

Nispeten sert itebilirsiniz, bu oldukça şişmanlatıcı ama F1’de görmek istediğimiz şey. Bakalım yarın ne yapabiliriz.

Nicholas Latifi: Bugün Q2’yi hedefliyorduk ve mümkün görünüyordu, ancak ne yazık ki, ilk lastik setinde ikinci turumu alamadım ve daha sonra dördüncü virajda geniş koştum ve bu da beni bir tur geriye itti.

Daha iyi bir iş yapabileceğimi biliyorum ve ekstra bir turla o zamanı da bulanabilirdik, ama bunun için sadece kendimi suçluyorum, bu yüzden biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Yarın, devrenin yüksek sıcaklığı ve yüksek hızlı doğası ile hem fiziksel hem de zihinsel olarak herkes için oldukça zorlu olacak. Şimdiye kadar sürmek için eğlenceli bir pist oldu, bu yüzden meydan okumayı dört gözle bekliyorum.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/833a393e7d2535bda2bd7b99a453e531.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130