Antrenmanlarda Alpine Memnun

0

Alpine F1 Takımı, bu hafta sonu yapılacak Portekiz Grand Prix’si için hazırlıklar başlarken bugün Algarve Uluslararası Pisti’nde her iki aracı da ilk altı içinde tamamladı.

Alpine F1 Takımı, bu hafta sonu yapılacak Portekiz Grand Prix’si için hazırlıklar başlarken bugün Algarve Uluslararası Pisti’nde her iki aracı da ilk altı içinde tamamladı.

Portekiz’de Formula 1’de ilk kez sürüş yapan Fernando Alonso, Serbest Antrenman 2’de 0.4 sn ile en hızlı beşinci sürücü olurken, Esteban Ocon sadece 0.015 sn ile altıncı sırada idi.

1.nci Antrenman için ekip, şasi paketindeki bazı güncellemeleri değerlendirmek için A521’de aero test öğelerini çalıştırdı. Fernando güne Pirelli’nin Soft (C3) lastikleriyle başladı ve Esteban on Hards (C1) ile piste çıktılar

Seansın sonunda Esteban Soft lastiklerle onuncu olurken, Fernando on dördüncülükte ilk on dışında yer alıyor.

2 nci seanta 4.653 km’lik pistte küçük pist onarımları tamamlandığı için 10 dakika ertelendi. Her iki sürücü de seansa Mediums’ta (C2) başladı ve ilk on içinde güçlü bir şekilde koştu.

Orta noktada, her iki sürücü de Fernando’nun 1dk 20.220 sn’si beşinci ve Esteban’ın 1dk 20.235 sn ile Softs’taki düşük yakıtlı koşuları değerlendirdi ve bir dizi itme turundan sonra onu altıncı yaptı.

Her iki sürücü de günü uzun koşularla, Esteban Softs ve Fernando the Mediums’ı değerlendirerek bitirdi.

Esteban Ocon, #31, A521-05
Antrenman 1: P10, 1:20.800, 27 tur

Antrenman 2: P6, 1:20.235, 31 tur

Fernando Alonso, #14, A521-06
Antrenman 1: P14, 1:21.303, 31 tur 

Antrenman 2: P5, 1:20.220, 32 tur

“Özellikle kilometre açısından bizim için oldukça sağlam bir gündü. Çok fazla tur tamamladık ve bu oldukça güzeldi.

Esteban

Tüm lastik bileşiklerini test ettik ve Pazar günkü yarış öncesinde bunu iyi okuduk. Bu pist kesinlikle kavrama açısından zor bir pist, ancak geçen sezondan bu yana geliştiğini söyleyebilirim.

Bu bizim için hala bir zorluk ve yarın için araçtan biraz daha fazla kavramak için çok çalışıyoruz.”

Fernando: “Benim için iyi bir antrenman günüydü ve bahreyn ve Imola’ya kıyasla bu sezon geçirdiğim en rahat gündü.

Günün oldukça erken saatlerinde aracın kurulumundan memnundum, bu yüzden çoğunlukla devreye daha fazla alışmaya ve ardından lastikleri iki seans boyunca değerlendirmeye konsantre oldum. Analiz etmemiz gereken çok fazla veri var, ancak hafta sonuna iyi bir başlangıç. Formula 1 seansında ilk kez pisti sürmekten keyif aldım, ancak trafiğin yarın sıralama turlarında zor olabileceğini düşünüyorum. Sürmek için heyecan verici bir pist, bu kesin.”

“Bugün takım için iyi bir gün olduğunu düşünüyorum. Ama bugün daha Cuma ve zaman çiziçelerine çok fazla bakmayacağız. Sabahları her araçta birkaç şeyi test edebildik ve daha sonra yarış için veri ve bilgi toplamak için her lastikte ikinci seansta her zamanki uzun koşularımızı tamamladık.

Yarış Direktörü Davide Brivio

Sürücüler iyi iş çıkardı; Fernando’nun formula 1 aracıyla buraya ilk gelişi, bu yüzden piste biraz alışıyordu ve Esteban her iki seansta da çok istikrarlı bir şekilde koştu. Hafta sonuna olumlu bir başlangıç, çok çalışmaya devam edeceğiz ve önümüzdeki iki günün nasıl gelişeceğini göreceğiz.”

Toplam Tur: 121 tur (Esteban için 58, Fernando için 63), 563km.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir