”En iyi performansımı sergileyemedim”

0

Charles Leclerc:”P6’dan memnun olamıyorum ve genel olarak bu hafta sonu en iyi performansımı sergileyemedim.”

GP PORTOGALLO F1/2021 @Scuderia Ferrari Press Office

Charles Leclerc:”P6’dan memnun olamıyorum ve genel olarak bu hafta sonu en iyi performansımı sergileyemedim.”

Bununla birlikte, yarıştaki sürüşüme baktığımda, yaptığım işten memnunum. İlk stint için iyi bir başlangıç yaptım, ancak daha sonra Carlos ve ben orta lastik ile çok mücadele ettik, bu da diğerlerini çok fazla etkilemedi. Takım olarak orada neler olduğunu anlamalıyız.

Bugün beşincisi mümkün olabilirdi, ancak daha fazlasını yapabileceğimizi sanmıyorum.”

Scuderia Ferrari Portekiz Grand Prix’slerindeki performansı takımın beklentilerini karşılayamadı. Dün iyi bir elemeden sonra, sadece Charles Leclerc puanla tanıştı ve altıncı oldu.

Sağlam bir performans sergiledi ve grid pozisyonundan iki sıra daha iyi sonuçla damalı bayrağı gördü ve tüm yarış boyunca en yakın rakiplerininkine benzer tur süreleri gerçekleştirdiler. Ne yazık ki, yarışın sonraları yaklaştığında Carlos Sainz’ın elinden ilk on sonuculuk kaydı ve on birinci oldu.

“Bugünkü sonuç beklediğimiz gibi olmadı. Elemelerde görülen potansiyelden yararlanamadık ve bu bize Kurucular klasmanında birçok puana mal oldu. Charles çok sağlam bir yarış çıkardı ve dün kaybedilen zeminin bir kısmını telafi etti. Carlos zor bir yarış geçirdi, özellikle de ikinci stint’te.

Mattia Binotto

Sadece birkaç gün içinde İspanya’da tekrar yarışacağız. Barcelona-Catalunya pisti gibi çok zorlu bir pistte, hafta sonu boyunca potansiyelimizden en iyi şekilde elde etmek için en küçük ayrıntısına kadar hazırlanmamız gerekecek.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir