Sainz: “Performansımız benzer olacak”

0

Ferrari pilotu Carlos Sainz, takımın bu hafta sonu Portekiz Grand Prix’sinde Bahreyn ve Imola’dakine benzer bir performans göstereceğini düşünüyor.

Ferrari pilotu Carlos Sainz, takımın bu hafta sonu Portekiz Grand Prix’sinde Bahreyn ve Imola’dakine benzer bir performans göstereceğini düşünüyor.

İspanyol pilot hayal kırıklığıyla ile sonlanan bir sıralama seansının ardından 11. sıraya yerleşti. Buna rağmen yarış günü yağan yağmurla birlikte ıslak pistle başa çıkmaya çalışan pilotların arasından sıyrılıp 5. sıraya kadar yükselmeyi başardı. Ferrari bu sezon geçen sezonki tersliklerin üstesinden gelemeye başladığının sinyallerini vermeye başladı.

Sainz, geçtiğimiz Romagna Grand Prix’sinde yeni takımıyla ikinci yarışına çıktı. Sainz, ilk kez Ferrari ile İtalya’da yani Ferrari’nin kendi evinde yarışma imkanı buldu ve bu yüzden bu yarış onun için ayrı bir önem taşıyordu. Ve bu sorumluluğunun gereğini yaptı izlenimi bırakmayı başardı yarışta.

Araca hâlâ tam anlamıyla alışamaması ve aracın yağmurda nasıl tepki vereceğini henüz bilmiyor olmasıydı. Fakat bu haftaki Grand Prix öncesinde basın toplantısında konuşan Sainz, bu durumun güçlü bir yarış hafta sonu geçirmesine engel olmayacağını düşündüğünü söyledi.

“McLaren’daki ikinci yılımda yaptığım gibi bu hafta sonlarını tutarlı bir şekilde bir araya getirmem gerek. Aradaki fark bu. McLaren ile üçüncü ya da dördüncü yarışımda araca alıştığımı ya da en azında buna yaklaştığımı hissetmiştim

Sonrasında ikinci yılım olan 2020 başladığında, bunu çok daha istikrarlı ve çok daha iyi yapabileceğimi fark ettim çünkü kas hafızası aynı pistlerde aynı araçla olduğunuzda artık aracın her hafta sonu ne yapacağını öğrenmiş oluyor. Böylece her şey daha kolay bir hale geliyor.”

“Araçtan araca oldukça değişen bir sürüş tarzı var. Özellikle günümüzde hızlı bir F1 pilotu olmak istiyorsanız, sürüş tarzınızı hemen hemen her viraj için değiştirmeniz gerekir ve aracın her virajda neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir.”

“Bu yüzden, önemli olan deneyim kazanmaktır.”

“Sanırım son birkaçına benzer olacak. Imola ve Bahreyn gibi çok uzun bir düzlüğe sahip bir pist ama oldukça iyi olduğumuzu bildiğimiz virajlar barındıran biraz karışık bir bölümü de var. Bu yüzden çok benzer olacağına bahse girerim.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir