İlk seansta Charles ve Carlos yirmişer tur attılar

0

Scuderia Ferrari Mission Winnow, Azerbaycan Grand Prix’si için Cuma günü serbest antrenman için planlanan tüm programını, sürücülerin Bakü Şehir Pisti ve duvarlarıyla tanışma denemeleri arasında

Scuderia Ferrari Mission Winnow, Azerbaycan Grand Prix’si için Cuma günü serbest antrenman için planlanan tüm programını, sürücülerin Bakü Şehir Pisti ve duvarlarıyla tanışma denemeleri arasında

Carlos Sainz ve Charles Leclerc, mevcut tüm lastik bileşiklerini kullanarak ve iki farklı aerodinamik konfigürasyonu değerlendirerek 86 turu tamamladılar.

FP1. İlk seansta Charles ve Carlos yirmişer tur attılar. Sert lastikleriyle başladılar ve son birkaç gündür şiddetli rüzgarla piste çok fazla kir estikten sonra pistin temizlenmesini beklediler. Koşullar iyileştiğinde, her iki sürücü de Softs’a geçti ve en iyi zamanlarını belirledi.

Monegasque için 1’43″227 ve İspanyol için 1’43″521. Son dakikalarda takım, yarış yapılandırmasında çalışmak için onları Sert lastik bileşiğine geri döndürmeye karar verdi.

FP2. Öğleden sonra program, Sainz ve Leclerc’in Orta lastiklerle devam etti ve Charles 1’43″162 yaptı ve Carlos 1’43″210’da seansı tamamladılar. Kırmızı bayrak döneminin ardından Latifi pistte durduğunda, Sainz ve Leclerc sıralama simülasyonları için yumuşak lastiklerle geri döndüler.

Doğal olarak, zamanları iyileşti: İspanyol için 1’42″243 ve Monegasque için 1’42″436. Sonra Charles’ın 15. Bunun dışında, araç iyiydi ve Sainz gibi hızlı bir şekilde pite geri dönebildi ve daha sonra bir yarış simülasyonu için dışarı çıkabildi.

Soft lastiği de ağır bir yakıt yüküyle deneyen Carlos, 24 tur tamamladı ve bu sayı uzun vadede sadece Medium bileşiği kullanan Charles’tan iki fazla tur attı.

Otomobiller, 16 (14 CET) ile elemelere katılmadan önce, son serbest antrenman seansı için yarın 13 yerel (11 CET) ile piste geri dönüyor. Bakü Şehir Pisti’ndeki beşinci Formula 1 yarışı Pazar günü saat 16’da (14 CET) da.

Carlos Sainz #55

Bugün beklediğimizden biraz daha hızlıydık. Bununla birlikte, zaman turları yanıltıcı olabilir, Yine de Bakü’deki ilk izlenim takım için cesaret verici dedi.

Yarın öğleden sonra belli ki sıralama turlarından önce daha iyi bir gösterge olacak, bu yüzden kısa koşularda nerede biraz tur süresi kazanabileceğimizi ve lastiklerin uzun koşularda çalışması için iyi bir ayar bulmamız gerekiyor.

Bu hafta sonu fırsatlar olabilir ve bunlardan en iyi şekilde değerlendirmeye hazır olmalıyız.”

Carlos Sainz

Charles Leclerc #16

Kesinlikle beklediğimizden daha iyi bir gündü, ama antrenmanın sadece ilk günü. Tempo umut verici görünüyordu ve yarın da rekabetçi olmak için gece boyunca çalışmaya devam edeceğiz.

Bugün araçta oldukça rahat hissettim, özellikle frenleme açısından, belki de çok rahat, Ancak sonuçta, serbest antrenman bunun içindir – sınırları test etmek. Orada iyi bir turdaydım ve yarın ne yapabileceğimize bakacağız.

Ana rakiplerimiz henüz göstermemiş olsalar da hızlılar.

Her şeyi mükemmel yaptığımızdan emin olmalıyız. Potansiyelimizi en üst düzeye çıkarmalıyız ve umarım iyi bir eleme yapabiliriz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir