Alex Albon’ın Takım için son Görevi.

0

Uzun yıllar boyunca en heyecan verici sezon finallerinden biri olacak olan maçta, Red Bull Racing Honda Reserve ve Test Sürücüsü Alex Albon’ın 2022 sezonu için Williams Racing’e katılmadan önce şık bir şekilde çıkıp takıma son bir Pist ön izlemesi ve taktikler

Abu Dabi’nin bir yarışa ev sahipliği yapması için planlar 2006 yılında başladı ve yetkililer Yas Adası’nı yeni bir turizm merkezi haline getirmek için plan yapıyordu ve pist ana cazibe merkeziydi.

Üç yıl sonra, Yas Marina Pisti ve Abu Dhabi ilk Grand Prix’sine ev sahipliği yaptı.Takım daha önce Yas Marina Pisti’nde iyi gitti ve 2009’daki açılış yarışında Sebastian Vettel ve Mark Webber’den bir-iki yaptı.

Ertesi yıl Seb ilk unvanını orada aldı – gözyaşlarını hatırlamalısınız! Çok fazla gözyaşı. Ve geçen yıl, Max Verstappen damalı bayrağı ilk sırada aldı, bu yüzden oynamak için her şey var.

Hermann Tilke tarafından tasarlanan pist, beş ve altı virajları arasındaki 1,2 km’lik düzlüğü ve başlangıcını ve sonunu işaretleyen yavaş hızlı virajları ile domine ediyor.

Devre, Alex’in iyi bir şey olabileceğine inandığı 2021 sezonu için değiştirildi. “Eskiden takvimdeki en tekrarlayıcı parçalardan biri olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

“Ancak bu yılki değişiklikleri simülatörde sürdüm ve eskisinden çok daha eğlenceli görünüyor.” Yani, bununla birlikte…

Devre İzci: Yas Marina Pisti
Devre İzci: Yas Marina Pisti© @_adamharvey_

Bire Dön

Alex, “Çok basit bir 90 derecelik açıyla başlıyoruz ve sağ taraftan başlamak istiyorsunuz.” dedi. “Red Bull karaoke gecesinin yapıldığı padokun yanından geçiyoruz.”02

Beş Yaşına Dön

İki, üç ve dört virajlarında tamamen düz geçtikten sonra pistin yeni bölümünün başlangıcına geliyorsunuz

“Bu yeni bölüm çok heyecan verici, ancak bir köşe açısından, çok temel bir saç tokası,” dedi Alex.

“Sollamayı teşvik etmek için tasarlandı, bu da Abu Dabi’nin geçmişte her zaman mücadele ettiği bir şey.

Beşinci viraj sollama için yapılmadı, ancak yakın kalabilmeniz ve altıncı virajda sollama yapabilmeniz için inşa edildi.”

Altı ve Yedi Yaşına Dön

Bu dönüş, Nico Hülkenberg’in 2018’de Roman Grosjean ile çatıştığı, Hülk’ün ters döndüğünü ve baş aşağı indiğini gördüğü ve radyoda ünlü bir şekilde Burada bir gibi asılıyım dediği yerle biliniyor.

“Eğer bu bizim başımıza olsaydı, “boğa gibi asılı” demek zorunda kalırdık.” Alex şaka yaptı.

Çöldeki Boğalar
Çöldeki Boğalar© Vladimir Rys

Dokuz Yaşına Dön

‎”Bu başka bir yeni viraj ve aslında çok heyecan verici bir viraj,” diyen Alex, gerçek devre konusunda tekrar rayına oturdu.

“Bankalı, çok hızlı bir köşe. Orada almak için birçok farklı çizgi vardır. Daha sonra Red Bull Paddock Club Yacht’ı tespit edebileceksiniz 10 ve 11 yaşına giriyorsunuz.”

Genel bakış

Alex’in bu sezon bizim için yaptığı tüm devreler arasında en az favorisi bu. “Oldukça basit ve konuşacak fazla bir şey yok.

Çok fazla heyecan verici şey olmuyor. Her şeyden çok, ilginç olan pistin yarısının yeni olması, bu yüzden bu yıl herkes için farklı bir deneyim olacak.

Ve umarım bize yakışır!”Yeni düzen, birkaç ekstra puan kazandığı anlamına gelir. “Pist şu anda yeni virajlar nedeniyle yeniden değerleme için değerlendiriliyor.

Şu anda simülatörde 5.5’e kadar çıktı. Bu övgüye şayan, ama daha da heyecan verici hale getirmek için daha fazlasını yapabilirlerdi.” Albon’un Pist Değerlendirme Skoru: 4/10

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir