Esporda kazandığı dünya şampiyonluklarının ardından gerçek pistlerde de başarılı bir kariyer sürdüren genç Milli Sporcumuz Cem Bölükbaşı,

2021 Euroformula Open serisinin Avusturya ayağında başarılı yarışlara imza attı. 

Avusturya Red Bull pistinde, 11- 12 Eylül tarihlerinde gerçekleşen yarışlarından ilkini 4. sırada tamamlayan Bölükbaşı, serinin ikinci yarışını 2. bitirip yine podyuma çıkarken son yarışı ise 6. sırada tamamladı.

Euroformula Open serisinde katıldığı toplam 9 yarışın 4’ünde de podyuma çıkmayı başaran temsilcimiz, Macaristan Hungaroring,

İtalya Imola ve Avusturya Red Bull pisti yarışları sonrasında toplam 111 puanla Euroformula Open pilotlar sıralamasında 7. sırada yer alarak adını en başarılı 10 yarışçı arasına yazdırdı.

Formula 1’in önde gelen isimlerinden Max Verstappen ve Charles Leclerc gibi pek çok efsane pilot yetiştirmiş Van Amersfoort Racing (VAR) ile yarışan Bölükbaşı, “Macaristan’daki tarihi zafer ve İtalya’da güzel bir yarış deneyiminin ardından Red Bull pistinden de kupayla dönüyorum.

Şu ana kadar katıldığım 9 yarışın 4’ünde podyuma çıktım.

Cem Bölükbaşı

Bundan sonra da yarışlara ve zaferlerime devam etmek istiyorum. Hayallerimin arkasında olan ve yarışlara devam etmemi sağlayan tüm destekçilerime çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir