Scuderia AlphaTauri Esports Team’in son iki gün içinde düzenlenen ilk üç yarıştan herhangi bir puan getiremediği göz önüne alındığında, Espor sezonuna en iyi başlangıç yapmadı.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın sanal versiyonunda Ekim ayından Aralık ayına kadar her biri üç yarıştan oluşan dört etkinlik yer alıyor.

Sim Yarışçılarımız bahreyn, Çin ve Avusturya’daki pistlerde neredeyse yarışarak ilk üç turu ele aldı. Yarışlar gerçek yarış mesafesinin% 35’inden fazla çalıştırılır ve tüm araçlar aynı özelliklere sahiptir, ancak kurulum takımlara ve her sürücüye bağlıdır, hepsi uzaktan bağlanır.

1. Tur: Bahreyn (20 Tur)

Sebastian Job: P17 – Joni Tormala: P19

Sakhir Elemeleri özellikle yakındı ve Alpine Esports‘tan Longuet pole aldı. Sebastian Job’umuz Q3’e yetişti ve zamanı direğin onda ikisiydi, bu da onu gridde onuncu sırayı garantiledi.

İki Sim Racer’ımız, hemen sırayı yükselme umuduyla sezonun açılış yarışına Soft lastiklerle başlamayı tercih etti.

Tormala, ön kanadı başka bir araba tarafından kırılmadan önce gerçekten P8 kadar yükseldi, aynı zamanda hasar gören ve Yumuşak lastik temposunu kullanamayacağı anlamına gelen takım arkadaşını da geçti.

Joni ilk etaplarda lastikleri çok zorladı ve zemin kaybetmeye başladı ve 5. turda Mediums için pite almak zorunda kaldı.

Job iki tur sonra daha uzun bir mola için geldi ve yeni bir buruna ihtiyaç duyuyordu ve bu yüzden çift kendilerini sürünün arkasında buldu.

Daha yumuşak lastiklerle daha hızlı arabalardan oluşan bir trenin arkasında sıkışıp kalarak ilerlemeyi zor buldular.

Joni böylece yeni bir Softs seti için sondan bir önceki turda tekrar pite girdi ve yarışın en hızlı turunu 1:26.115’te belirledi ancak sonuncu oldu. Sebastian Job’un AlphaTauri Esports Team için ilk yarışı P17’de sona erdi.

2. Tur: Çin (20 Tur)

Sebastian Job: P11 – Joni Tormala: P16

Sanal Şanghay pistinde sıralama turlarında iki sürücümüz yine iyi bir orta saha temposunda koşuyordu, Tormala Onuncu ve Eyüp 13. Yarış yağmurda başladı, Mercedes’teki Opmeer dışında neredeyse tüm saha tam ıslak lastiklerle koştu.

Tormala iyi kaçtı ve açılış turunun sonunda aralara geçmek için geldi, Job ise ıslakta kaldı. Sonunda, her iki strateji de puan teslim etti.

Bitime dört tur kala pist kayganlıklar için yeterince kurudu, bu yüzden herkes Softs için yarıştı ve bu da onu bayrağa kuru bir sprint yarışı haline getirdi.

Kontrolden çıkan bir araba Finn’in ön kanadını toplayarak pistte kaydığında Tormala’nın yarışı mahvoldu.

Opmeer kazandı, Job kapanış aşamalarında pist dışına itilene kadar on birinci sırada puana yaklaştı, Tormala ise 15. oldu.

3. Tur: Avusturya (25 Tur)

Sebastian Job: P15 – Joni Tormala: P19

Joni Tormala ve Sebastian Job, Avusturya turunda zor bir zamana katlandılar, çünkü iki Scuderia AlphaTauri Espor Takımı sürücüsü sırasıyla P12 ve P18’den başladıkları karmaşık bir Eleme seansının bedelini ödediler.

Tormala başlangıçtan hemen sonra düzeni yukarı taşımaya çalıştı, ancak kaotik ilk aşamalarda aslında iki sıra düştü. 6. turdaki bir hata, sürünün arkasına düştüğünü gördü ve yağmurun ilk belirtisinde Orta Seviye’ye erken geçmek için bir kumar bile durumu değiştirebilir ve eve 19. Sebastian Job daha iyi değildi.

Birkaç yer uydurdu, damalı bayrağı görmek için temposunu korudu, ancak o da puanların dışındaydı.

Sebastian Job

“Bahreyn’de iyi bir Sıralama temposuna sahiptim ve ilk yarış için Q3’e girdiğim için mutluydum, ancak ne yazık ki turum tüm seanslarda yaptığım en kötü şeydi ve P10 oldum.

Çok agresif bir yarış stratejisi için gittik ama 1. turdaki ilk virajda bir yığılma oldu ve ilk stint’imi tehlikeye atan hasar aldım.

Mediums’taki insanlara karşı elimden geldiğince dayandım, onları sollamam gerekirken, ama hasardan dolayı yapamadım. Ve ön kanadı değiştirmek zorunda kalmak için yavaş bir pit stop yaşadım. Ondan sonra zorladım ama P17 yapabileceğim en fazla şeydi. Çin’de, Q3’e ulaşamayacak kadar hayal kırıklığına uğradım.

Yarışta 10. Inters’ten kurulara kadar, stratejiyi mükemmel aldım ama ilk 10’a geri dönemedim, ama bir savaşta ikinciden son viraja itildim. Bu yüzden puanların çalındığımı hissediyorum. Bence önümüzdeki bazı takımlardan daha iyi tempomuz olduğu için şansımız yaver gitmedi.

Spielberg’de Elemelerin zor olacağını biliyordum, ancak turu yakalayamadım ve zayıf bir grid pozisyonuna sahiptim.

Yarışta birkaç yer uydurdum, ama ıslaklar için pite girerken, öndeki adam tarafından fren testine girdim ve ön kanadımı kırarak ona çok sert vurdum, bu yüzden yavaş bir şekilde durdum.

Islakta sollamak neredeyse imkansız olduğu için puan şansımın sonuydu. Sezona çok hayal kırıklığı yaratan bir başlangıç ve şimdi sadece bir sonraki tur için çok çalışmamız gerekiyor.”

Joni Tormala:

“Elemelerde herhangi bir kavrama bulmakta zorlandıktan sonra Bahreyn’de zor bir zaman geçirdim, bu yüzden ideal olmaktan uzak P15’i bitirdim. Yarışta bazı puanlar alabileceğim konusunda hala iyimserdim.

P8’e oldukça erken taşındım ama sonra ön kanadım başka bir araba tarafından kırıldı, bu yüzden sonunda en hızlı turu atsam bile, bir kez daha yarışım bitti, ki bu tahmin ettiğim bir şey.

Çin’de Q3’e kadar geldim. Yarışta yağmur yağıyordu ve gerçekten iyi bir başlangıç yaptım ve P8’e kadar çıktım, ancak 3. Avusturya’da yağmur, Sıralama Turlarında sadece bir şansımız olduğu ve turumun P12 için yeterli olduğu anlamına geliyordu, bu da en güçlü pistim olduğu için sinir bozucu.

Gerçekten iyi yarış tempom vardı ama yine yağmur yağıyordu ve stratejiyi yanlış yaptık ve sonuç açısından çok iyi, gerçekten kötü döndüm, ancak tempo açısından tüm yarışlardaki liderleri eşleştiriyorduk, bu yüzden bazı iyi işaretler var ve bunu bir dahaki sefere puana dönüştürmemiz gerekiyor.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir