Sasaki İtalya’da harika bir dördüncülük elde etti

0

Red Bull KTM Tech3’ün Ayumu Sasaki, 2021’deki ilk podyumu sadece 0.095 saniye farkla kaçırarak eve iyi bir dördüncülük getirmek için bugün Mugello’da dişlerini ısırıyordu.

Ayumu Sasaki, Moto3 race, Italian MotoGP, 30 May 2021

Red Bull KTM Tech3’ün Ayumu Sasaki, 2021’deki ilk podyumu sadece 0.095 saniye farkla kaçırarak eve iyi bir dördüncülük getirmek için bugün Mugello’da dişlerini ısırıyordu.

Japonlar gridde onuncudan başladılar ve yarışın 20 turu boyunca en üst grubun içindeydiler. Yolun yarısında kendini zaten ilk 5’te buldu ve öne doğru daha da zorluyordu. Dördüncü sırada çizgiyi geçtikten sonra Sasaki genel sıralamada üçüncü sıraya yükseldi.

Moto3 teki temsilcimiz Deniz Öncü bu arada bu sabahki Isınma’da iyi iş çıkardı ve İtalyan mekandaki harika hissini ikinci bir pozisyonla doğruladı. Yine de yarışta şanssızdı. Onu 12. sıradan yedinci sıraya yükselten güçlü bir başlangıcın ardından, ilk turun yedinci virajında bir kaza ile yarış dışı kaldı.

Ayumu Sasaki

Pozisyon: 4lik

Championship: 3Rd

Points: 57


“Harika bir yarıştı! Dün kaza yaptığımda bunu beklemiyordum.”

Bugün, P4’ü bitirdiğim için mutlu olmak istiyorum, ama aynı zamanda Jason’ı düşünüyorum ve ona hızlı ve tam bir iyileşme diliyorum. Dün ondan kaçamadım, bu bir yarış kazasıydı. Ama yine de kötü hissediyorum. Dün gece acı çektiğim için zordu, ama aynı zamanda kazayı birkaç kez gördüm ve bu beni çok üzüyordu.”

“Bu sabah harika bir iş yaptık, bisiklet mükemmeldi, bu yüzden yarışa odaklandım. Birkaç ağrı kesici aldım ve dördüncü olmayı başardım. Çok mutluyum. Bu yıl henüz podyuma çıkmadık ve hedefim buydu, bu yüzden biraz hayal kırıklığına uğradım.

Ama iyi nokta, Şampiyonada P3’sek ve P2’ye yakın olmamız. Bu hafta sonunu güçlü bitirmeyi başardık. Barcelona benim ikinci evim, bu yüzden daha güçlü bir şekilde geri dönmeye ve yılın ilk podyumumu orada elde etmeye çalışacağım.”

Konum: DNF

Şampiyonluk: 23Rd

Puan: 8

Deniz Öncü

Portekiz’den beri çok iyi bir adım bulduğumuz ve özellikle kuru koşullarda her zaman hızlı olduğumuz için tüm hafta sonu benim için gerçekten iyiydi. Cuma günü, zaten iyi hissediyordum ve tüm takım burada hafta sonu boyunca iyi çalıştı.

Bu sabah kullanılmış lastiklerle gerçekten güçlü bir tempom vardı ve ikinciydim, bu yüzden tamamen hazırdık ve yarışa odaklanmıştık. Yarışın kendisinde, ilk virajlarda kendimi gerçekten iyi hissettiğim için harika bir başlangıç yaptım, bazı pozisyonlar uydurdum.”

“Dün Q2’deki bu kötü kazadan sonra, takım arkadaşımın şanslı olduğunu ve iyi hissettiğini söylemeliyim. Ama hepimizin bildiği gibi, Jason şu anda pek stabil değil, bu yüzden onun için dua ediyorum ve onu tekrar görmek istiyorum. O gerçekten iyi bir adam.”

Ne yazık ki, Türk sürücü yedinci virajda, bir kaza geçirdi. Zaten beşinci virajda, sol taraftan kaydığını belirten Deniz, ikinci sol köşede sorundan kaynaklı kayıp kaza yaptığını söyledi.

”Gerçekten ne olduğunu bilmiyorum. Şimdi bunların hepsini kontrol edeceğiz.”

Deniz öncü

Hervé Poncharal

Ekip Yöneticisi


“Mugello’daki Moto3 İtalya Grand Prix’si başka bir fantastik yarış olmasına rağmen, gerçekten zevk alamadık çünkü dün Jason Dupasquier ile olanlar herkesin aklındaydı. Tek söyleyebileceğimiz Jason’la savaşmaya devam etmek! Bence Moto3 gridinden tüm arkadaşlarınız size harika bir gösteri sundular ve kesinlikle herkesin aklındaydınız, biniciler, mürettebat. Bu kesindir.”

“Yarışa geri dönersek, hem Ayumu hem de Deniz için büyük beklentilerimiz vardı. Ayumu ne yazık ki dün Q2 oturumu sırasında kötü kazaya karıştı.

Dün gece acı çekiyordu ve tabii ki bu sabah daha da fazlaydı ve bisiklete nasıl gideceğinden emin değildik.

Isınma sırasında acı içinde olduğunu doğruladı, ancak inanılmaz bir mücadele ruhu gösterdi ve yarış için iyi olacağını biliyorduk.”

“İyi başladı, sürekli o ön grupta kaldı, birkaç kez öne geçti ve her zaman ilk 5 sırada yer aldı.

Son tura girerken biraz korktuğumu söylemeliyim, çünkü O P7’deydi ve ‘Yaptığın yarışı yaptıktan sonra P7’ye giremezsin’ diye düşündüm.

Ve her zaman yapması kolay olmayan akıllı ve agresif bir hareketle inanılmaz bir son tur attı.

Podyumu bir saniyeliğine kaybetti. Yine de, ayumu’dan harika bir gösteriydi, bir başka dördüncü pozisyon, bir 13 puan daha, Şampiyona’da üçüncü, P2’den iki puan. Tüm hafta sonuna baktığınızda bunun harika bir sonuç, harika bir ödül olduğunu söylemeliyim.

Ayumu Şampiyonluk için savaşıyor ve şampiyonluk taarruzunuzu onun çalışma şekliyle bu şekilde hazırlayabilirsiniz”

“Açıkçası Deniz’in tarafında büyük bir hayal kırıklığıydı, çünkü tüm hafta sonu boyunca çok güçlüydü. Bütün seansları kendi başına yaptı.”

Bu sabahki temposu inanılmazdı, ancak tüm hafta sonu boyunca herhangi bir hata yapmazsınız, ancak küçük bir tane hata ve bunun için yüksek sonuçları oluyor genelde bu tür hatalar yarış dışı kalmakla sonuçlanan bir spor dalı MotoGp,

Ona sürekli söylüyorum, ilk turda yarış kazanamazsın, ama ilk turda yarış kaybedebilirsin ve olan bu.

Herve Poncharal

Bu büyük bir utanç ve gerçekten hayal kırıklığına uğramış hissediyorum. Ama bunu anlaması gerek ve eminim bu onun için büyük bir ders olacak. Umarım gelecek hafta Catalunya’da öğrendiğini gösterebilir.” dedi. Bu açıklamalara bakıldığında Deniz için büyük beklentiler ile birlikte bu yarış dışı kalma büyük hayal kırıklığı yaşatmışa benzyor.

“Sona ermeden önce Red Bull ve KTM’yi tebrik etmek istiyorum, çünkü şu anda geçici sıralamada 1-2-3’ler, bu büyük bir çaba ve bu da hem Red Bull KTM Moto3 takımlarının iyi çalıştığını hem de doğru sürücüleri aldığımızı gösteriyor, bu yüzden sürücülerimizle ilgilenelim ve harika bir hafta sonu için Catalunya’ya geçelim.” diyerek açıklamalar dizisini sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir