Red Bull Racing, 2022 F1 sezonu için Sergio Perez ile yeniden anlaştı

0

MILTON KEYNES, ENGLAND - JANUARY 11: Sergio Perez of Mexico and Red Bull Racing poses for a photo at Red Bull Racing Factory on January 11, 2021 in Milton Keynes, England. (Photo by Mark Thompson/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202101200087 // Usage for editorial use only //

Birden fazla yarış galibi Red Bull Racing Honda ile sözleşme uzatma imzaladı. Sergio ‘Checo’ Perez, 2021 sezonu için Red Bull Racing Honda’ya katıldı.

İlk beş yarışta ilk beşte dört finiş alan Checo, Azerbaycan Grand Prix’sinde sadece altıncı yarışında takım için ilk zaferini almadan önce deneyimli yarış zanaatını ve düzenli puan alma tutarlılığını göstermekte gecikmedi.

Checo, yakından mücadele edilen 2021 Kurucular Şampiyonası savaşında kilit bir role sahip ve oynamaya devam ediyor.

Max Verstappen’in 2023’ün sonuna kadar Red Bull’a zaten bağlı olmasıyla, takım, Formula 1’de yeni bir döneme girerken çok önemli olan tutarlı bir sürücü kadrosuna sahip.

“Checo son derece saygın bir Takım üyesi ve Yapıcılar Şampiyonası için savaşırken deneyimi ve yarış zanaatı paha biçilemez.

Christian Horner

Geniş Takıma entegrasyonu sorunsuz oldu ve sezonun ilk yarısındaki performanslarından etkilendik ve bu da arabamızda neler yapabileceğini gösteriyor.

Gelecek yıl tamamen revize edilmiş yönetmelikler ve otomobillerle Formula 1’in yeni bir dönemine geçiyoruz ve 200’den fazla yarış ve onun kemerinin altında on yıllık deneyime sahip olan Checo, Takımın bu geçişte ilerlemesine ve RB18’i en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmak için ayrılmaz bir rol oynayacak.

Şu anki dikkatimiz 2021 sezonunu mümkün olduğunca güçlü bir şekilde sonlandırmak ve Checo’nun Takımla ilk başarılı sezona inşa etmesini dört gözle bekliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı Horner.

“Formula 1’in yeni dönemine Red Bull gibi harika bir takımla devam ettiğim için gerçekten mutluyum ve bu benim için harika bir fırsat.

Sergio Perez

Gelecek yıl yeni düzenlemelerle herkes sıfırdan başlıyor, bu yüzden tek hedefim Red Bull ile zirveye çıkmak. Yeni bir takıma katıldığınızda her şeyin üstüne çıkmak her zaman zaman alır, ancak bu sezon işler iyi çalıştı.

Red Bull ailesinin bir parçası olmaktan gerçekten keyif alıyorum. Sonuç vermek için çok çalışıyoruz, bu yüzden Takımın gelecek için bana güvendiğini görmek harika.

Birlikte başarmamız gereken çok şey var ve bu sezon hala elimizde büyük bir mücadele var, bu yüzden gerçekten yılı yüksek bir seviyede tamamlayabileceğimizi ve bu ivmeyi 2022’ye taşıyabileceğimizi umuyorum.

Dünyadaki tüm destekçilerime ve özellikle Meksika’dakilere teşekkür etmek istiyorum. Sponsorlarımdan hayranlarıma kadar, Red Bull’a katıldığımdan beri çok hevesliler, bu yüzden gerçekten zirveye ulaşarak ve şampiyonluğu kazanarak onları ödüllendirebileceğimizi umuyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir