Patrick Friesacher, F1 taraftarlarına bu hafta sonu yapılan Suudi Arabistan Grand Prix’sinde

0

Patrick Friesacher, F1 taraftarlarına bu hafta sonu yapılan Suudi Arabistan Grand Prix’sinde, Red Bull Racing’in en son Showrun’u için binlerce izleyicinin önünde Cidde Sahili boyunca şampiyonluk kazanan RB8 aracını çalıştırdığında neler bekleyebileceklerine dair bir bakış attı.

– 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası, red bull racing honda ile hem sürücü hem de yapıcı yarışlarda, iki yarış kala Mercedes’e karşı her iki kupa için de tel örgüye iniyor.

– Şampiyona lideri Max Verstappen ve Meksikalı takım arkadaşı Sergio Pérez, açılış yarışı için Pazar günü yepyeni Cidde Corniche Pisti’nde Mercedes çiftiyle ışıkların altında düello yapacak.

– Bundan önce, 12 Kasım’da Suudi hız ve motor sporları tutkunları, motor sporlarının zirvesine eşlik eden heyecan verici enerji ve atmosferin tadını deneyimleme şansına sahip oldular.

– Avusturyalı Friesacher, 2012’de sırasıyla Red Bull ve Sebastian Vettel için F1 Takımlar ve Sürücüler Dünya Şampiyonası’nı kazanan ünlü RB8 aracını, kalabalığı bir dizi ‘çörek’ ile eğlendirmeden önce 800 metreden biraz fazla bir süre boyunca Cidde Sahili boyunca pilotluk yaptı.

– RB8’in klasik 750 beygir gücünün kükremesi V8 motoru, Krallığın ilk Formula 1 yarış hafta sonuna ev sahipliği yapmasına mükemmel bir şekilde zemin hazırlayan bu türünün tek örneği şovun başladığını duyurdu.

– Suudi motosiklet şampiyonu Shadi Al Dhaheri ve Danimarkalı motosikletçi Mike Jensen de inanılmaz akrobatik becerilerini olağanüstü bir performansla motosikletlerinde sergilemek zorunda kaldı.

“Gerçekten süper, harikaydı.”

Patrick Friesacher

2012’den bu şampiyonluk kazanan araçla cidde’ye getirmek ve taraftarlara biraz daha yaklaştırmak gerçekten çok sevdim.”

– Yarış hafta sonuna baktığımızda, sporun en yeni pisti sürücülerin ortalama 250km / s hıza ulaştığını görecek ve dünyanın en hızlı caddesi – ve toplam en hızlı beş F1 pistinde – ve efsanevi Spa-Francorchamps’ın arkasındaki en uzun ikinci pist olacak.

– En az 27 viraja sahip olan Cidde Corniche Pisti, 27. viraja doğru yarışırken 322km/s’ye kadar en yüksek hızlara ulaşacağı tahmin edilen sürücülerle 6.175 km uzunluğa kadar uzanıyor.

– Ayrıca, devrenin ardışık üç bölümü, sürücüler için bol miktarda sollama fırsatı nedeniyle kalabalığı kaldırması gereken potansiyel DRS Bölgeleri olarak işaretlenmiştir.

– Popüler F1 devre mimarı Herman Tilke tarafından tasarlanan Bakü sokak pisti gibi, sürücülerin çizgiden çıkıp duvarlara girmelerini sağlayacak sadece birkaç koşu alanı vardır – bu da ek gerginlik sağlayacak.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir