Max Verstappen, sezonun dördüncü Formula 1 zaferini elde etti

0

SPIELBERG, AUSTRIA - JUNE 27: Race winner Max Verstappen of Netherlands and Red Bull Racing celebrates on the podium during the F1 Grand Prix of Styria at Red Bull Ring on June 27, 2021 in Spielberg, Austria. (Photo by Bryn Lennon/Getty Images)

Max Verstappen, sezonun dördüncü Formula 1 zaferini elde etti ve 2021 şampiyonluğunu Lewis Hamilton’a biraz daha açmak için Avusturya Grand Prix’sinde baştan sona üstünlük sağladı.

Hollandalı, Mercedes sürücüsünün start çizgisinden öne geçti ve Red Bull Racing Honda‘nın kendi ev pistinde Meksikalı takım arkadaşı Sergio Pérez‘in dördüncü sırada bitirdiği 71 turu tamaladılar.

İlk turlara aradaki mesafeyi belli bir aralıkta tutmayan çalışan Lewis sonradan geçiş ümidi bulamayacağını anladığında aracı fazla zorlamak istememesi sebebiyle aradaki mesafe giderek açıldı ve Max net bir yarış kazandı.

Yarışın son turunda Mercedes En hızlı tura sahip Perez’in bu ünvanını elinden almak için pit yaparak ilerleyen zamanlarda belki de bir puanın bile değerli olacağı en hızlı tur puanını aldı.

Perez son turda Bottası yakalasa da yarışta 3.ncülük için yetmekedi ve 4.ncü tamamladı.

“Araçta iyi bir denge hissettim.”

Verstappen

Lastikleri yönetmek güzeldi. Gelecek hafta tekrar göstermeli ve daha iyi neler yapabileceğimize bakmalıyız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir