HONDA, ALPHATAURİ VE RED BULL İLE İLİŞKİSİNİ GÜÇLENDİRİYOR

0

AlphaTauri, Red Bull Racing ve Honda, 2022 sezonunun geri kalanı için mevcut ortaklığı sağlamlaştırıyor.

Honda Racing Cooperation (HRC), Honda’nın motor sporları operasyonundan sorumlu olarak 1982 yılında finanse edilen Honda’nın yan kuruluşudur.

Tarihçesi, kendi çalışma ekibi için geliştirme ve operasyonun yanı sıra yarış arabaları / motosikletleri / motorları ve diğer aksesuarların geliştirilmesi / satışı yapan motosiklet kategorilerinde başladı.

HRC, şimdiye kadar en üst kategorisinde 25 üretici unvanı ve 20 sürücü unvanı ile 800’den fazla Motosiklet Grand Prix galibiyeti elde etti ve ayrıca deneme ve motokros gibi kategorilerde sayısız unvan kazandı.

HRC, 2022’den itibaren araba yarışlarına katıldı ve bu da Honda’nın çok çeşitli yarış faaliyetlerinden tamamen sorumlu olduğu anlamına geliyor.

Scuderia AlphaTauri ve Oracle Red Bull RacingRed Bull Powertrains ve Honda Racing Corporation (HRC) ile işbirliği içinde üretilen güç ünitelerini kullanmaya devam edecek. Ortaklığı güçlendirmek için aşağıdaki yeni anlaşmalar uygulanacaktır:

  • Honda logosu, Formula 1 Honda Japonya Grand Prix 2022’den itibaren Scuderia AlphaTauri’nin AT03 ve Oracle Red Bull Racing’in RB18’inde sergilenecek.
  • HRC TEŞEKKÜR GÜNÜ 27 Kasım 2022 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Scuderia AlphaTauri’den Pierre Gasly ve Yuki Tsunoda ile Oracle Red Bull Racing’den Max Verstappen ve Sergio Perez katılacak.
  • Birden fazla Grand Prix galibi Sergio Pérez, Honda Racing School (HRS) sürüş akademisi için elçi rolünü üstlenecek. Pérez, Kasım 2022’de HRS öğrencileri için bir konferans oturumuyla görevine başlayacak.

AlphaTauri takım patronu Franz Tost: “Yıllar geçtikçe Honda ile inanılmaz bir çalışma ilişkisi geliştirdik ve Japonya Grand Prix’sinden başlayarak ikonik logoyu bir kez daha araçta sergilemek de dahil olmak üzere çeşitli etkinliklerle bunu güçlendirmeye devam etmek harika.” olduğunu söyledi ve;

Honda’nın birlikte geçirdiğimiz süre boyunca sıkı çalışması ve Pierre’in Monza’daki yarış galibiyetinin yanı sıra birkaç podyum elde etmemize izin verdiği için çok müteşekkiriz ve bu başarının gelecekte de devam edeceğini umuyoruz.” dedi.

Honda Motor‘dan Koji Watanabe ise birlikteliğin devamı hakkında şunları söyledi:

“Her iki takımın yarış araçlarının burnundaki HRC logosu ve yan tarafındaki Honda logosu, Honda ve Red Bull Group arasındaki güçlü bağları temsil ediyor.

HRC tarafından sağlanan teknik destek sayesinde Honda, bu aracın “dünyanın en hızlısı” olmak için üstlendiği zorlukları tam olarak destekleyecek.

Bu makinelerin Honda’nın isim sponsoru olarak görev yaptığı F1 Japonya Grand Prix’sinde tanıtılacak olmasından dolayı çok mutlu olduklarına değinen Koji;

Lütfen Honda teknolojileriyle yüklü güç üniteleriyle rekabet eden iki Red Bull Grubu takımına kök salın.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, gelecek vadeden bir yarışçıdan, Superbike Şampiyonu olmaya giden yolu başarıyla tamamladı. Yıldız sporcunun kariyerinden öne çıkan…

Read More..

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir