HONDA, ALPHATAURİ VE RED BULL İLE İLİŞKİSİNİ GÜÇLENDİRİYOR

AlphaTauri, Red Bull Racing ve Honda, 2022 sezonunun geri kalanı için mevcut ortaklığı sağlamlaştırıyor.

Honda Racing Cooperation (HRC), Honda’nın motor sporları operasyonundan sorumlu olarak 1982 yılında finanse edilen Honda’nın yan kuruluşudur.

Tarihçesi, kendi çalışma ekibi için geliştirme ve operasyonun yanı sıra yarış arabaları / motosikletleri / motorları ve diğer aksesuarların geliştirilmesi / satışı yapan motosiklet kategorilerinde başladı.

HRC, şimdiye kadar en üst kategorisinde 25 üretici unvanı ve 20 sürücü unvanı ile 800’den fazla Motosiklet Grand Prix galibiyeti elde etti ve ayrıca deneme ve motokros gibi kategorilerde sayısız unvan kazandı.

HRC, 2022’den itibaren araba yarışlarına katıldı ve bu da Honda’nın çok çeşitli yarış faaliyetlerinden tamamen sorumlu olduğu anlamına geliyor.

Scuderia AlphaTauri ve Oracle Red Bull RacingRed Bull Powertrains ve Honda Racing Corporation (HRC) ile işbirliği içinde üretilen güç ünitelerini kullanmaya devam edecek. Ortaklığı güçlendirmek için aşağıdaki yeni anlaşmalar uygulanacaktır:

  • Honda logosu, Formula 1 Honda Japonya Grand Prix 2022’den itibaren Scuderia AlphaTauri’nin AT03 ve Oracle Red Bull Racing’in RB18’inde sergilenecek.
  • HRC TEŞEKKÜR GÜNÜ 27 Kasım 2022 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Scuderia AlphaTauri’den Pierre Gasly ve Yuki Tsunoda ile Oracle Red Bull Racing’den Max Verstappen ve Sergio Perez katılacak.
  • Birden fazla Grand Prix galibi Sergio Pérez, Honda Racing School (HRS) sürüş akademisi için elçi rolünü üstlenecek. Pérez, Kasım 2022’de HRS öğrencileri için bir konferans oturumuyla görevine başlayacak.

AlphaTauri takım patronu Franz Tost: “Yıllar geçtikçe Honda ile inanılmaz bir çalışma ilişkisi geliştirdik ve Japonya Grand Prix’sinden başlayarak ikonik logoyu bir kez daha araçta sergilemek de dahil olmak üzere çeşitli etkinliklerle bunu güçlendirmeye devam etmek harika.” olduğunu söyledi ve;

Honda’nın birlikte geçirdiğimiz süre boyunca sıkı çalışması ve Pierre’in Monza’daki yarış galibiyetinin yanı sıra birkaç podyum elde etmemize izin verdiği için çok müteşekkiriz ve bu başarının gelecekte de devam edeceğini umuyoruz.” dedi.

Honda Motor‘dan Koji Watanabe ise birlikteliğin devamı hakkında şunları söyledi:

“Her iki takımın yarış araçlarının burnundaki HRC logosu ve yan tarafındaki Honda logosu, Honda ve Red Bull Group arasındaki güçlü bağları temsil ediyor.

HRC tarafından sağlanan teknik destek sayesinde Honda, bu aracın “dünyanın en hızlısı” olmak için üstlendiği zorlukları tam olarak destekleyecek.

Bu makinelerin Honda’nın isim sponsoru olarak görev yaptığı F1 Japonya Grand Prix’sinde tanıtılacak olmasından dolayı çok mutlu olduklarına değinen Koji;

Lütfen Honda teknolojileriyle yüklü güç üniteleriyle rekabet eden iki Red Bull Grubu takımına kök salın.”

Pérez, Verstappen’in ikinci sıraya yükselmesiyle beşinci kariyer galibiyetini aldı

Meksikalı Sergio Pérez, Pazar günü Suudi Arabistan Grand Prix’sinde kariyerinin beşinci Grand Prix zaferine ulaşırken, Oracle Red Bull Racing takım…

DTM’in Diğer Motor Sporları Yarışlarından Nasıl Farkları Var?

Ayhancan Güven’in yer aldığı DTM serisi ile diğer yarış serileri arasındaki farkları merak ediyor musun? Motor sporları hayranlarının takip edebileceği…

Ayhancan Güven: “Hedefim Podyumlar Yapmak”

DTM’in yaklaşmakta olan yeni sezon heyecanına Red Bull sporcusu Ayhancan Güven yeni bir boyut katacak. Deutsche Tourenwagen Masters, daha çok “DTM”…

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, yeni sezonda Avrupa’nın en prestijli yarış serilerinden DTM’de boy gösterecek. İşte DTM hakkında bilmen gereken 10…

Yarış Değiştiren Anlar – 2023 Suudi Arabistan Grand Prix

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın ikinci turundan dudak uçuklatan anlar. Peki, bu sezonun en iyi başlangıçlarından biri değil mi? Tamam, biraz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir