Hataya yer yok, küçük bir hata yaptım ve olan bu

0

Mick Schumacher : FP2’deki son koşumuzda küçük bir sorun yaşadık, ancak Monako’daki zorlukların sadece bir parçası olduğunu düşünüyorum. Hataya yer yok, küçük bir hata yaptım ve olan bu.

CIRCUIT DE MONACO, MONACO - MAY 20: Mick Schumacher, Haas VF-21 during the Monaco GP at Circuit de Monaco on Thursday May 20, 2021 in Monte Carlo, Monaco. (Photo by Steven Tee / LAT Images)

Mick Schumacher : FP2’deki son koşumuzda küçük bir sorun yaşadık, ancak Monako’daki zorlukların sadece bir parçası olduğunu düşünüyorum. Hataya yer yok, küçük bir hata yaptım ve olan bu.

2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın beşinci turu, Pazar günkü Monako Grand Prix’liğine hazırlanan takımlar olarak Perşembe günü Monte Carlo’daki Circuit de Monaco’da yapılan antrenmanla başladı. Perşembe günkü pist koşusu, 3.337 kilometrelik (2.074 mil), 19 dönüşlü pistte FP1 ve FP2 olmak üzere iki 60 dakikalık seanstan oluşuyor.

FP1, her iki VF-21’in de monte carlo sokaklarına sadece seansta Pirelli P Zero Red ile başladılar. Schumacher’i 1:16.668’lik en hızlı tur attı ve Mazepin 1:16.393’lük bir zaman kaydetti. İkinci bir dizi yepyeni yumuşaklık için garaja geri döndü, Monako’da her iki çaylağı da hızlandırmak için çok önemli olan ek temel turla takip edildi.

Kavramayı geliştirmeye devam ederken Mazepin daha sonra 1:14.616 ile en iyi turunu attı – genel olarak 17. Yüksek hız ilgili kısa bir son vuruş, her iki arabayı da damalı bayrağa götürdü.

Sarı orta lastiklerde bir taban çizgisi, Mazepin ve Schumacher sıralama simleri için yumuşak kauçağa geçmeden önce garajın her iki tarafında FP2 çalışma planını başlattı. Mazepin’in 1:14.407’lik çabası 18. olurken Schumacher 19. Yüksek yakıtlı koşular takip edecekti, ancak Schumacher’in Casino Meydanı’na kaçarken Massenet’teki bariyerle temas kurmasından sonraki son dakikalarda seans nihayetinde kırmızı bayraklar eşliğinde son buldu.

Süspansiyon hasarı ve sağ arka delinme ile Schumacher, VF-21’ini park etmek zorunda kaldı ve Perşembe günkü faaliyetleri erken bir gün sonu oldu.

Uralkali Haas F1 Takımı Cuma günü FP1 ve FP2 genelinde toplam 119 tur attı – Mazepin tarafından 59 ve Schumacher tarafından 60 tur attılar.

Nikita Mazepin

“Monako, sürüş yapıp yapmamanıza bakılmaksızın, burada olmak inanılmaz – bu sadece başka bir şey. Bugün bizim için çok güzel bir gündü. Takım, Barcelona’daki zor bir hafta sonundan sonra harika bir iş çıkardı. Bugün arabaya ihtiyacım olan güvenim vardı. Şimdiye kadarki sezon göz önüne alındığında söylemek şaşırtıcı, ancak arabada çok eğlendim ve sürmek harikaydı.

May 20, 2021 in Monaco. (Photo by Steven Tee / LAT Images)

İleriye baktığımızda, arabaların buraya kadar gelmek için çok daha az yeri var ve şu anki hızımızla bu yarışta ele geçirildiğimiz konusunda hiçbir yanılsama içinde değiliz. Ama bugün için her şey iyiydi.”

Mick Schumacher

Genel olarak günün çok iyi geçtiğini düşünüyorum – araçta rahat olduğumu hissettim. Açıkçası, neyi geliştirmemiz gerektiğini biliyoruz, biraz zaman kaybettiğimizi bildiğimiz alanlar. Monako’daki en önemli şeylerden biri, bir turda ne kadar trafikle karşılaşacağınızdır. Ama genel olarak herkes için koşulların aynı olduğunu düşünüyorum.

FP2’deki son turunda küçük bir sorun yaşadık, ancak Monako’daki zorlukların sadece bir parçası olduğunu düşünüyorum. Hataya yer yok, küçük bir hata yaptım ve olan bu. Artık sınırı ve ne kadar ileri gidebileceğimi biliyorum. Takım olarak ilerleme kaydettiğimizi hissediyorum. Burada Monako’da sadece işimizi yapmaya devam edeceğiz, rutinlerimizden geçeceğiz ve elemelere elimizden geldiğince hazırlıklı olmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Guenther Steiner, Takım Müdürü, Uralkali Haas F1 Takımı

“Aslında kötü bir gün değil, bizim için oldukça iyi bir gün. Zamanlara bakarsanız, öyle görünmüyor, ancak FP2’nin sonunda Mick (Schumacher) için küçük bir aksilik dışında çok fazla koştuk ve plan işe yaradı. Çocuklar sadece çok çalıştılar ve turla turlarını geliştirdiler.

Onlardan bunu yapmalarını istedik ve bence ikisi de iyi iş çıkardı. Nikita (Mazepin) gününden memnundu, güvenini biraz arttı. Mick ile, Checo’ya (Perez) biraz yaklaşmış ve biraz downforce kaybetmiş ve sadece iyileşemediği hızlı bir oversteer’e sahip gibi görünüyordu. Araba çok kötü hasar görmemiş. Cumartesiye hazır olacağız” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir