Pierre Gasly:”Ne inanılmaz bir hafta sonu”

0

Gasly için gerçekten Ne inanılmaz bir hafta sonu, FP3’ü, ardından Elemelerde P4’ü ve şimdi bugün bir podyum Sürücü bu sevincini çocuklar için çok mutluyum şeklinde özetledi,

Gasly sürekli olarak yoğun bir trafikte kaldığını Bunu yapmak için de ne yol, son iki tur Charles ile yoğunluk aşırı yoğundu ve o podyuma çıkmak için gerçekten çok mücadele etmek zorunda kaldığını açıkladı.

Tüm yarış gerçekten doluydu, öndeki sürücülere ayak uydurmayı başardık, ancak yarışın ortasından itibaren bir motor sorunuları olduğunu ve düzlükte biraz güç kaybetmeye başladık, bu yüzden sonuna kadar zor olacağını biliyordum, ancak P4’e tutunmayı başardık.

Max’ın son turlarda lastiğinin patlaması sonucu duran yarış sonrası yeniden başlatmadan sonra Charles’ın performansımızı kaybettiğimiz için beni düzlükte geçeceğini düşündüm, ancak podyumumu önümde gördüm ve her şeyi denedim, sadece çok istedim.

Harika bir sonuçtu!

Pierre Gasly

Zor ama adil bir yarıştı, tam istediğimiz gibi. Araç tüm hafta sonu inanılmazdı, gerçekten iyi hissettirdi ve tüm takım için harika bir sonuç. Onları bir podyumla ödüllendirmek beni çok mutlu etti. 

Fransa’ya doğru ilerlerken, bu hafta sonu neyin iyi gittiğini analiz etmemiz ve bu analizleri bir sonraki yarışta nasıl kullanabileceğimizi görmemiz gerekiyor. Bu benim ev yarışım, bu yüzden orada gerçekten iyi iş çıkarmak istiyorum ama şimdi kutlama zamanı olduğunu zaten bir Red Bull’um vardı, ama sanırım bu gece de başka bir şey yiyeceğiz!” şeklinde günü değerlendirdi.

Takımın diğer sürücüsü Yuki ise yarışı 7.nci olarak tamamlayarak. Son günlerdeki üzerindeki baskıyı biraz azalttığı söylenebilir. Bir çaylak olarak yarış içerisinde telsiz konuşmalarıyla yine gündem olmayı başardı. Fakat bu sefer telsizden kes sesini şeklinde cevap alacak kadar takımı sinirlendirmeyi başardı.

Şimdi Tsunoda’nın yarışı değerlendirmelerine bakalım.

Yuki Tsunoda

Bugünkü nihai sonuçtan biraz hayal kırıklığına uğradım, çünkü araçtaki temponun bu hafta sonu güçlü olduğunu düşünüyorum. Yarışın başlangıcı benim için iyiydi ve kırmızı bayrağa kadar performansımın gerçekten iyi olduğunu düşünüyorum.

Ne yazık ki, son turlarda iki pozisyon geriye düştüm farklı bir şey yapabileceğimden emin değilim ama bu gece her şeyi analiz edeceğim, böylece bu ilerlemeyi daha iyi anlayabilirim. P7 hala takım için önemli puanlar anlamına geliyor. Pierre’i bugün podyumu için tebrik etmek istiyorum, takım bunu gerçekten hak ediyor ve harika bir sonuç.” dedi.

PostakımPuan
1Red Bull Yarış Honda174
2Mercedes148
3Ferrari94
4McLaren Mercedes92
5AlphaTauri Honda39
6Aston Martin Mercedes37
7Alp Renault25
8Alfa Romeo Yarış Ferrari2
9Haas Ferrari0
10Williams Mercedes0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir