Pazar günü dördüncü olduktan sonra, Monza için beklentiler şu anda yüksek

0

Monza’daki İtalya Grand Prix’si. Sezonun Avrupa kısmına veda etmenin, kesinlikle motor sporlarının en ikonik mekanlarından biri olan Monza

Güneş, Pazar sabahı erken saatlerde ağaçlardaki sonbaharın erken sislerini yakarken ve kalabalık tribünlerde, ağaçlarda, reklam istiflerinde ve onlara pistin manzarasını sağlayan her yerde yerlerini aldıkça, bu yarış gerçekten özel hissettiriyor.

Milano’nun eteklerindeki Monza, fabrikamıza yaklaşık 280 kilometre uzaklıktadır ve bu nedenle Faenza’daki fabrikamızda yorulmadan çalışan tüm personelimizin gelip çabalarının sonuçlarını ilk elden görmeleri için en iyi fırsatı sağlar şeklinde yorumladı Tauri takımı.

Formula 1 Monza: İtalya GP’yi çağrıştıran üç kelime 1950’den beri bu pistte düzenlenen , 1980’de sezon dışarı çıkma hariç. Geçmişte, yarış tutkusunun her zaman güçlü köklere sahip olduğu İtalyan topraklarında aslında iki F1 yarışı vardı.

Monza dışında, 1981’den 2006’ya kadar Imola’nın Enzo e Dino Ferrari pistinde San Marino Grand Prix koşusu da vardı.

Ancak Monza’daki F1’e geri dönelim: Autodromo di Monza, 1922’de iki kanallı bir düzen , normal yol devresi ve oval. 1955’te, İtalya GP her iki pistte de koşuldu, böylece otomobiller her turda iki kez start-finiş çizgisini geçti.

Bir kez oval bir devreyi tamamlarken ve bir kez yol bölümünde, neredeyse on kilometrelik toplam tur mesafesi verdi.

Bugün hala üzücü bir bakımsızlık durumunda görülebilen oval kesim, en son 1961’de kullanılırken, önceki yıl, Ferrari kullanan Phil Hill’in bir Grand prix otomobili için son galibiyetini almasıyla başka bir F1 dönüm noktasına ulaşıldı.

2003 Monza F1 GP, 247.585km / s ile şimdiye kadarki en hızlı ortalama yarış hızı rekorunu elinde tutarken,

1971 etkinliği, Peter Gethin’in Ronnie Peterson’ı saniyenin sadece yüzde biri ile yendiği ve ilk beşin saniyenin sadece 0.61’i tarafından kapsandığı Formula 1 tarihindeki en yakın finişe sahip.

AlphaTauri F1 Team, ilk olarak 2008’de Sebastian Vettel ile Toro Rosso bayrağı altında ve ardından geçen yıl Pierre Gasly ile, Scuderia AlphaTauri olarak ilk yılımızda, AT01’de bayrağı ilk kez geçtiğinde, McLaren’da Sainz ve Racing Point’te Stroll’ün önünde aldığımız için Monza ile ilgili mümkün olan en iyi anılara sahip.

Pierre Gasly:

“Dünkü açıklamadan sonra açıkçası mutluyum, takımda kendimi çok rahat hissediyorum, işler iyi gidiyor ve bence bizim için kesinlikle daha fazlası var.

Monza’da piste çıkmak için sabırsızlanıyorum, çünkü mojonun takım içinde iyi olduğunu hissediyorum ve araç ıslak veya kuru her türlü pistte iyi çalışıyor gibi görünüyor. Son üç yarışı beşinci, altıncı ve dördüncü bitirmiş olmak bunun kanıtıdır.

Zandvoort, Cuma gününden itibaren her şeyin doğru yönde gittiği inanılmaz bir hafta sonuydu.

Pierre Gasly

Pazar günü kabul ediyorum, önde gelen üçlüyle ilgili bir şeyler olmasını umuyordum ve sezonun başlarında Bakü’deki üçüncülüğümden sonra o podyum şampanyasının tadına tekrar bakabilirim, ama olmadı.

Pazar günü dördüncü olduktan sonra, Monza için beklentiler şu anda yüksek. Fransa Grand Prix’sinden sonra bu benim için ikinci bir ev yarışı, çünkü pistten sadece 15 kilometre uzakta yaşıyorum.

Hafta sonu benim için yeni bir şey olacak, Grand Prix’yi kazanan son kişi olduğum bir yarış pistine geri döneceğim.

Orada olmaya çok istekliyim ve geçen yılın aksine, hayranların Monza atmosferinin çok fazla bir parçası olduğu için çok garip hissettiren bol miktarda tifosi olmalı – bu ve yüksek hızlar.

Bana geçen sezondan gerçekten unutulmaz anları hatırlatan oldukça özel bir şey olacak. Umarım bu sefer tekrar harika bir sonuç alabiliriz, ancak sıralama sprint formatını ikinci kez ele alacağımızı düşünmeliyiz.

Silverstone’dan sonra, ne bekleyeceğimiz hakkında daha iyi bir fikrimiz var, ancak Sıralama Ve yarıştaki olağan kayma savaşıyla, başka bir boyut katacak.”

Yuki Tsunoda:

“Ne yazık ki Sıralamalarımı kırmızı bayraklar tarafından kestikten sonra Hollanda Grand Prix’sinden yarış dışı olmak zorunda kalmamız utanç vericiydi.

Ama o hafta sonundan gelecek birkaç olumlu şey vardı. Sanırım pisti öğrenmek, yavaş yavaş güven oluşturmak ve daha fazla zorlamak için doğru tutumu benimsedim ve araçtan gelen tempo kesinlikle oradaydı.

Paketten en iyi şekilde çıktık, bu yüzden monza’da nasıl çalıştığını görmek için çok heyecanlıyım ve umarım sorunsuz bir hafta sonu iyi bir sonuçla sona eriyor.

Dünkü duyurudan sonra bana ek bir destek verildi, son birkaç yarışta yaptığım gibi gelişmeye ve öğrenmeye devam edersem, özellikle iyi bildiğim pistlerde daha tutarlı sonuçlar vermeye başlayabileceğime inanıyorum.

Şimdi bu hafta sonuna bakıyorum. Bu takım için önemli bir ev yarışı ve hafta sonu daha karmaşık hale gelecek çünkü Sprint Sıralama formatını ikinci kez deneyeceğiz.

Geçen yılki F1 Elemeleri’ni tüm sürücülerin yedeklenerek ve bir slipstream almaya çalışırken izlediğimi hatırlıyorum.

Bu yüzden, Elemelerin zor olmasını bekliyorum ve onu kullanmanın en iyi yoluna çok dikkat edeceğim. Bu pisti seviyorum ve sprint yarışında motor sorunum olmasına rağmen geçen yıl F2 Elemeleri’nde iyi iş çıkardım.

Ondan önce F3’te Monza’da kazandım. Pist, genellikle küçük kategorilerde çok fazla sollama ile sürmek için çok eğlencelidir.

Sosyal medyadan İtalyan taraftarlardan çok fazla mesaj alıyorum, bu yüzden umarım burada büyük bir kalabalığın önünde sürüş yapan gerçekten güzel bir atmosfer olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir