F1 tarihindeki ilk Suudi Arabistan GP yarış haftası…

0

2021 Portuguese Grand Prixview with Pierre Gasly by Scuderia AlphaTauri

Pierre Gasly: “Genel anlamda, son üçlü başlık bizim için çok iyi geçti, güçlü Eleme performanslarıyla; Meksika’da beşinci, Brezilya ve Katar’da dördüncü.

Ayrıca Katar’daki Pazar günü dışında, aracın iyi gitmediği ve lastikleri çok hızlı bir şekilde tahrip ettiği iyi yarışlar yaptık.

Tabii ki, ekiple şimdi bunun nedenlerini tekrar etmeyeceği umuduyla inceledik. Ne yazık ki, Şampiyona’da pozisyon daha karmaşık, çünkü Alpine Katar’da iyi bir hafta sonu geçirdi.

2017’de Japonya’da Super Formula’da yarıştığımdan beri ilk kez ön sırada olmak harikaydı ve Lewis’in yanında olmak çok havalıydı.

Umarım gelecekte o anlardan daha fazlası olur. Varsayılan olarak biraz orada olmama rağmen, bu yıl birkaç kez yaklaştık ve iyi bir deneyim oldu. Tadına baktım!

Simülatörde gördüklerimden sonra, Suudi son derece hızlı olacak, bazıları kör olan çok sayıda çok hızlı virajla.

Bence sürüş açısından çok karmaşık olacak ve pist yüzeyinin tamamen yeni olmasının ekstra zorluğu olacak.

Hiçbir araba üzerinde yarışmadı, lastik inmeyecek ve muhtemelen pistten hala biraz yağ çıkacak, normalde yeni bir devrede olan şey.

Bu nedenle, oldukça düşük kavramaya sahip bir sokak pistine bakıyoruz, bu da kimsenin pistten herhangi bir veriye sahip olmadığı için yeni bir zorluk.

Ancak bizim açımızdan, Katar’da Cuma gününden itibaren hemen cepheye yakın koşarak yeni bir duruma oldukça hızlı bir şekilde adapte olabileceğimizi gösterdik.

Ancak, hem Cumartesi hem de Pazar günü için doğru uzlaşmayı bulmak için tek bir turda ve aynı zamanda uzun bir mesafede hızlı olmak için çok çalışmamız gerekecek.

Simülatörden net olan bir başka şey, hızların çok yüksek olması, ancak duvarların çok yakın olması, bu yüzden kokpitten etkileyici olmalı ve mümkün olduğunca iyi hazırlanmamız gereken güzel bir meydan okuma olmalı.”

 

Yuki Tsunoda:

“Son üçlü kafa vuruşu, arabaya olan güvenim için iyiydi. Çok geliştim ve bu, önceki yarışlardan daha iyi olan tempomdan görülebilirdi.

Hepsi olumluydu. Meksika’da motor cezası aldım, sonra ilk turda bir kaza geçirdim ve Brezilya Sprint Sıralamaları nedeniyle antrenman eksikliği nedeniyle zordu, daha iyisini yapabileceğime inanıyorum.

Katar yarışa kadar iyi gitti ve Sıralama Turlarında güçlü bir performans sergiledim. Yani, son üç yarıştan bazı iyi ve bazı kötü noktalar var.

Katar’dan beri bir günümü karting yaparak geçirdim. Formula 1 aracı olmayan bir şeyi sürmek, farklı bir şey yapmak her zaman iyidir.

Bundan öğrenebilir ve bazı alanlarda gelişmenize yardımcı olacak ilginç geri bildirimler alabilirsiniz.

Alex (Albon) de oradaydı, bu yüzden birlikte çok eğlenceli bir karting seansı yaptık. Ayrıca fiziksel olarak zorlu, bir F1 aracında ihtiyacınız olanlara farklı kaslar kullanmak, antrenman açısından da yararlı hale getiriyor.

Bunun dışında, simülatörde yeni Suudi pistini öğrenmek için biraz zaman harcadım. Gerçekten hızlı ve bu, arabaya olan güvenin önemli bir faktör olacağı anlamına geliyor, çünkü ikinci tur alanları çok büyük değil.

Serbest antrenman seanslarında hız kazanmak benim için önemli olacak. En azından diğer sürücülerle aynı durumdayım, çünkü bu pist tıpkı Katar gibi herkes için tamamen yeni olacak. “

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir