2021 FIM Superbike Dünya Şampiyonası lideri Toprak Razgatlıoğlu, FP1’deki P1 turunun bugün Autódromo Internacional do Algarve’deki sarı bayrak ihlali nedeniyle iptal edilmesiyle Serbest Antrenman’ı genel olarak beşinci sırada tamamladı.

Brixx WorldSBK ekibine sahip Pata Yamaha, hafta sonu yapılacak ana yarışlar öncesinde yarış mesafesi kurulumu üzerinde çalışırken, takım arkadaşı Andrea Locatelli toplamda 10. oldu.

Portimão’nun heyecan verici dalgalı devre düzeni, pist sıcaklıkları 50 ° Santigrat dereceye doğru yükselirken, bu öğleden sonra yaz güneşi altında sıcak pişirildi.

Tam 4.592 km boyunca yeni bir asfalt yüzeye sahip olan her iki sürücü de, Serbest Uygulama 2 sırasında yarış temposu ve mesafe koşusuna odaklanmak da dahil olmak üzere, ilgili Yamaha R1 WorldSBK makinelerinin en uygun kurulumunu bulmak için günlerini harcadı.

Günün sonunda ilk 11 WorldSBK binicisini bir saniyeden az bir süre ayırdı ve tek turluk tempoya odaklanmamalarına rağmen Razgatlıoğlu zirveden sadece 0.346’lık bir fark atarken

Şampiyona, superpole elemeleri 11:10’da (GMT+1) ve Yarış 1’de 14:00’te, hepsi de 09:00’da Free Practice 3’ü takip ederek sezonun son Avrupa turu için iş başında olacak.

Toprak Razgatlıoğlu: P5 – 1’41.749

Zordu, çünkü yine biraz “soğuk algınlığım” var, ancak yarış için iyi bir kurulum deniyoruz. Uzun vadede denemek benim için kolay değil, ama sonuç kötü değildi!

TR54

Bisikleti bu öğleden sonra tekrar geliştirdik, geçen yıla göre büyük bir adım ve yeni asfalt daha fazla tutuşa sahip, ancak yarışta neyin mümkün olduğunu göreceğiz.

Bugün sadece yarış tutarlılığı için çalıştık ve bu öğleden sonra tur zamanına odaklanmaya çalışmıyoruz – bugünkü pozisyona bakmıyorsunuz. Tekrar ediyorum, fena değil ama yarın göreceğiz.

Andrea Locatelli: P10 – 1’42.172

Bugün çok sıcak ve zor koşullar, ama sonunda bu öğleden sonra çok iyi çalıştığımızı düşünüyorum.

AL55

Bisikletin etrafında çok şey anlıyoruz ve ayrıca, yarış için yarın ne yapmamız gerektiğini anlamak için uzun bir koşu yapmaya çalışıyoruz.

Ama gerçekten mutluyum çünkü bisikletin kurulumu iyi ve his orada, bu önemli. Bugüne kıyasla biraz daha hızlı sürüş yapmak için gelişmemiz gerekiyor, ancak uzun koşu için çalıştık ve “Superpole” turu için sadece bir tura odaklanmadan çok fazla tur attık.

Gerçekten mutluyum, iyi bir kurulumuz var ve yarın bir şeyler yapabileceğimizden eminim!

Paul Denning – Takım Müdürü

Portimão’da iyi bir gün geçirdim ve her iki sürücünün de bu öğleden sonra çok yakın tam yarış mesafesi koşularını tamamlama çabalarından çok mutluyum.

Herkesin yapması gereken iyileştirmeler her zaman vardır, ancak dürüst olmak gerekirse, Kawasaki ekibinin Ağustos sonunda benzer koşullarda tam gün test yaptığını düşünürsek, gelişme potansiyeline sahip çok uzakta değiliz.

İyi bir başlangıç oldu, zorlamaya devam edeceğiz ve yarın neler başarabileceğimize bakacağız.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir