GRT Yamaha Sürücüleri Cuma Günü İlk Kez San Juan Pistini Deneyimledi

0

GRT Yamaha Sürücüleri Cuma Günü İlk Kez San Juan Pistini Deneyimledi

2021 FIM Superbike Dünya Şampiyonası sezonunun sondan bir önceki turu, Circuito San Juan Villicum’daki ilk iki Serbest Antrenman seansıyla başladı.

Perşembe öğleden sonra bir kum fırtınasının gelmesi nedeniyle hafif bir gecikmeye rağmen, bu sabah GRT Yamaha WorldSBK Takımı nihayet Covid-stricken 2020 sezonunda takvimden çıkarılan Arjantin pistine geri dönebilir.

Hem Garrett Gerloff hem de Kohta Nozane için San Juan yepyeni bir mücadeleyi temsil ediyor. Portimão’daki son turda sağlam bir hafta sonu geçiren Gerloff, Arjantin pistinin yanı sıra yeni Mürettebat Şefi Damiano Evangelisti’ye uyum sağlamak için ilk günden yararlandı.

Amerikalı, sabah serbest antrenman 1’de (1’39.589) altıncılıkla hemen rekabetçiydi, daha sonra FP2’deki temposunu daha da artırdı, ancak 16. Hala dokuzuncu sıradaydı (1’38.879).

Bunun yerine 2021 çaylağı Nozane’nin yeni devreye alışması daha uzun sürdü, ancak gün boyunca yaptığı gelişim etkileyiciydi.

Sabah seansında Japon sürücü, San Juan pistini öğrenmek için zaman ayırdı ve seansı 18. sırada (1’42.102) bitirdi.

Daha sonra öğleden sonra daha agresif olmayı seçti ve hala 17. sırada bitirmesine rağmen, FP1’den (1’39.857) iki saniyeden daha hızlıydı ve lidere olan farkı neredeyse yarıya indirdi.

Garrett Gerloff: P9 – 1’39.589

Devre çok ilginç bir tasarıma sahip ve gerçekten hoşuma gidiyor, ancak bisikletten en iyi şekilde yararlanmak için hala yolumu bulmaya çalışıyorum. Daha tutarlı olmak ve oradan inşa etmek istiyorum, ancak takımın çalışma şeklinden memnunum ve yarına hazırım.

GG31

Cuma günü kötü bir gün değildi ve bu pist çok eğlenceli.

Dünkü kum fırtınasından sonra pistin sürüşünün çok zor olacağından biraz endişelendim, ancak durum böyle değildi: kavrama ilk seansın sonunda zaten çok iyiydi ve günün geri kalanında böyle kaldı.

Kohta Nozane: P17 – 1’39.857

KN03

Arjantin pistine ilk kez geldim. FP1’de pist koşulları çok iyi değildi, ancak çok dikkatliydim ve iyi bir tur zamanı alamadım. FP2’de daha hızlıydım, uzun vadede çalıştık, ancak koşullar hala ideal olmadığı için bazı hatalar yaptım. Cumartesi günü gelişmeye devam edeceğiz.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/b7ee5a31b7bc545ae0e59b54ac7ec4fd.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130