Gerloff Bağımsız Biniciler Şampiyonluğunu Kazandı, Nozane Endonezya’da En İyi DünyaSBK Sonucunu Elde Etti

0

Gerloff Bağımsız Biniciler Şampiyonluğunu Kazandı, Nozane Endonezya’da En İyi DünyaSBK Sonucunu Elde Etti

Endonezya’da düzenlenen 2021 FIM Superbike Dünya Şampiyonası finalinde GRT Yamaha WorldSBK Takımı, Garrett Gerloff’un Independent Riders şampiyonluğunu kazanmasıyla Bağımsız Takımlarının kupasına eklenirken, çaylak takım arkadaşı Kohta Nozane yedinci olarak en iyi sonucunu aldı.

Rain Pazar günü Mandalika Uluslararası Sokak Pisti’ne geri döndü, ancak sabahın ertelenen ilk yarışı ertelendi.

Pistin erken yağmurdan hala nemli olmasıyla Gerloff, dördüncü sıradaki grid yuvasından hemen pozisyon kaybederek 13.ncü ve İlk 10’un içinde tekrar mücadele edemedi ve sonunda 11. nci sırada yer aldı.

Yarış 2, start öncesinde şiddetli sağanak nedeniyle ertelendi ve organizatörler yarışmayı 12 tura kısaltma kararı aldılar.

İyi bir ilk kaçıştan sonra, Amerikalı ilk virajların yakınında ilk 10’un dışına geri düştü, ancak sahada etkileyici bir geri dönüş yapabildi ve sonunda Yamaha R1’ini altıncı sırada getirdi.

Sonuç, Teksaslıların 2021 kampanyasını genel sıralamada yedinci ve Bağımsız binicilerin ilki olarak sonlandırarak sona erdi.

Nozane, Race 1’deki zorlu karışık koşullarda 15. 16. turdan itibaren Japon sürücü ilk turun sonunda dokuzuncu oldu ve dördüncü turda altıncı olmak için etkileyici bir tempo gösterdi.

Gerloff, 2020 JSB1000 All-Japan Şampiyonu’yu geçmeyi başardı ve pata Yamaha’dan Andrea Locatelli’nin önünde rahat bir şekilde damalı bayrakla öne geçti.
Garrett Gerloff: P11 ve P6

GRT Yamaha WorldSBK Takımı

Keşke kuru bir yarış yapabilseydik. İki gün üst üste sürekli değişen koşullara sahip olmak biraz sinir bozucuydu, ancak sezonu bitirdiğim için mutluyum.

Islaktaki pist bugün şaşırtıcıydı, çok fazla tutuşu vardı ve çok fazla duran su yoktu, ancak sınırı bulmam biraz zaman aldı.

Sadece kuruda yarışmayı tercih ederim, daha az korkutucu. Şimdi ıslaktaki sınırın nerede olduğunu biliyorum ve hafta sonlarının başlarında kuruda gerçekten hızlı hissettim, bu yüzden gelecek yıl geri gelmeyi dört gözle bekliyorum.

Ayrıca Bağımsızlar Şampiyonası’nda liderliği takıma verebildiğim için gerçekten mutluyum, olumlu bir sonucu hak ettiler.

GG31

2022’yi ve kış testlerini sabırsızlıkla bekliyorum, böylece bazı şeyler üzerinde çalışabiliriz. Gelecek yıl tutarlılığımı ve yarışlarımın ilk birkaç turunu geliştirmem gerekiyor, çünkü başlangıçta yeterince hızlı veya agresif değilim. Bisiklet harika hissettiriyor, ama kendim üzerinde çalışmam gerek.

Kohta Nozane: P15 & P7

GRT Yamaha WorldSBK Takımı

Bugün, Yarış 1’de çok zor zamanlar geçirdim. Bazen yağmur yağdığı için koşullar çok zordu, bazen değildi ve nihai sonucum iyi değildi.

Sonra sıfırlama düğmesine bastım ve tamamen ıslakta çalıştırılan Yarış 2’ye odaklandım. Bu koşulları seviyorum ama yağmurda bu piste ilk kez geldim, bu yüzden kolay değildi.

KN03

Yine de herkes için aynıydı ve iyi yapabileceğimden emindim. Sonunda, WorldSBK’de şimdiye kadarki en iyi yarışımı yaptıktan sonra sezonun en iyi sonucunu, yedincilik sonucunu elde ettim. Yine de gelecek sezon bir adım atmam gerekecek ve 2022 için hedef ilk kez podyuma çıkmak.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir