Andrea Locatelli, Yamaha ile Olan Sözleşmesini 2023 Sonuna Kadar Uzattı

0

Andrea Locatelli, Yamaha ile Olan Sözleşmesini 2023 Sonuna Kadar Uzattı

Yamaha Motor Europe, 2021 FIM Superbike Dünya Şampiyonası‘nda çaylak olarak sergilediği etkileyici performansların ardından Andrea Locatelli’nin en azından 2023 sezonunun sonuna kadar bir Yamaha’da kalacağını onaydı.

İtalyan binici Locatelli, DünyaSBK şampiyonasında sansasyonel bir ilk sezonun tadını çıkardı ve şimdi son beş rauntta sıralamalarda dördüncü sırada oturuyor.

Yamaha R1 WorldSBK ile başa çıkmaya devam ettiği dört yarış hafta sonundan sonra, İtalyan’ın çığır açan hafta sonu, ilk podyum finişini aldığı TT Circuit Assen’de geldi.

Hollanda turundan bu yana, 24 yaşındaki oyuncu most ve son olarak Magny-Cours’ta daha fazla podyumla ilk dördün dışında henüz bitiremedi.

Performansları, sözleşmesinde 2022 için Yamaha’da kaldığını gören bir maddeyi tetiklemişti, ancak hem üretici hem de sürücü, Yamaha’nın yarış galibiyetleri ve şampiyonluk şampiyonlukları için meydan okumasına yardımcı olmayı umduğu 2023’e kadar bu ilişkiyi sürdürmeye istekli.

Locatelli, barcelona’da üç turla tamamladığı 12 zafer ve şampiyonluk elde ettiği rekor kıran FIM Supersport Dünya Şampiyonası mücadelesinin ardından 2021 WorldSBK gridine yükseldi.

WorldSSP çaylağılıktan WorldSBK’nın en öndeki oyuncusuna tırmanışı, Yamaha’nın adım atma programını ve genç sürücülere potansiyellerini gerçekleştirme fırsatı verme taahhüdünü mükemmel bir şekilde temsil ediyor.

Andrea Locatelli

AL55

Yamaha ile olan sözleşmemi iki yıl daha uzattığım için gerçekten mutluyum. Benim için büyük bir fırsat olarak gören sürücü

Gerçekten iyi bir grubumuz, iyi bir takımımız ve iyi bir bisikletimiz var, bu yüzden gelecekte çok iyi yapabileceğimizi düşünüyorum.

Burada olduğum ve Yamaha ailesinin bir parçası olmaya devam edeceğim için çok heyecanlıyım dedi.

Andrea Dosoli’ye, Eric de Seynes’e [Yamaha Motor Europe Başkanı ve CEO’su] ve Yamaha’daki herkese bana bu fırsatı verdikleri için özel bir teşekkür etmek istiyorum.

Şimdi, birlikte gelişmeye ve mümkün olan en iyi sonuçları elde etmeye çalışmak için iki yılımız daha var.”

Andrea Dosoli

Yamaha Motor Europe, Yol Yarışı Müdürü

Andrea’nın en azından 2023 WorldSBK sezonunun sonuna kadar Yamaha ailesinde kalacağını onaylamaktan mutluluk duyuyoruz.

Yamaha’nın adım atma programının ayrılmaz bir parçası oldu ve son birkaç yıldır vizyonumuzun ne olduğunu gösterdi.

‘Loka’nın bu yıl hızlı olacağını bekliyorduk, ancak çok az kişi WorldSBK kariyerinin bu kadar erken bir aşamasında podyumlar için zaten zorlu olacağını tahmin ediyordu.

Onu gelecek için güvence altına almak ve daha da büyük başarılara yönlendirmek istiyoruz ve bu yeni sözleşme bize bunu başarmasına yardımcı olmak için en iyi fırsatı verecek.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir