Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/themes/covernews/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

Ayhancan Güven, Porsche Carrera Cup Almanya serisindeki başarılı performansını sürdürüyor. Monza’daki ilk yarışta zafere ulaşan temsilcimiz genel klasmanda da ikinci sırada yer alıyor.

Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, sezona Porsche Carrera Cup Almanya ile devam ediyor. Serinin bir önceki yarışından zaferle ayrılan temsilcimiz, Monza’daki hafta sonuna da ilk yarışta zirveye çıkarak başladı.

Phoenix Racing adına yarışan Ayhancan, sıralama turlarını şampiyona lideri Larry ten Voorde ve Laurin Heinrich‘in hemen ardından üçüncü sırada tamamladı.

İki hafta önce Porsche Mobil 1 Supercup serisinde Monza’da zafere ulaşan Ayhancan, yine başarılı bir performans göstererek ilk sırada yer aldı.

30 dakika + 1 tur formatıyla koşulan seride, ilk yarıştan önce Ayhancan, Heinrich’in üç puan önünde, genel klasman sıralamasının ikinci sırasında yer alıyordu.

İkili arasında kıyasıya bir mücadele bekleniyordu. Yarış sonunda ise rekabet bambaşka bir boyuta taşındı.İyi bir start alan Heinrich, ilk sıradaki Larry ten Voorde’yi geride bırakarak yarışın hemen başında zirveyi ele geçirdi.

Kısa bir süre sonra Ayhancan da ten Voorde’yi geçmeyi başardı ve Heinrich’in peşine takıldı.

Ayhancan Güven Monza'da yine zirvede
Ayhancan Güven Monza’da yine zirvede© Porsche Motorsport

Yarışın ilk yarısında ilk iki sırada yer alan Heinrich ve Ayhancan oldukça temkinliydi. Öte yandan, ten Voorde ile Leon Köhler arasındaki üçüncülük mücadelesinin yanı sıra Christopher ZöchlingBastian BuusJukka Honkavuori ve Rudy van Buren arasındaki beşincilik mücadelesi de nefes kesti.

Honkavuori kısa bir süre yarış dışı kalırken, Zöchling kendini kalabalıktan sıyırmayı başardı. Bu kez altıncılık için kapışan pilotlara katılan yeni isim ise Loek Hartog oldu.

Hartog bitmek bilmeyen ataklarıyla Buus’u geride bırakarak altıncı sıraya yükseldi.

Yarışın ön sıralarındaki mücadele nispeten sakin ilerlerken liderin yaptığı bir hata resmi tamamen değiştirdi. 

Bitime 7 dakika + 1 tur kala büyük bir frenleme hatası yapan Heinrich kaçış alanına yöneldi ve sabırla rakibinin açığını kollayan Ayhancan ilk sıraya yerleşmeyi başardı.

Son tura girmeden hemen önce Köhler’in atağına cevap veremeyen ten Voorde dördüncülüğe geriledi.

Yarışa üçüncü sırada başlayan Ayhancan Güven zafere ulaşırken, ten Voorde’nin yarışı dördüncü sırada bitirmesiyle, temsilcimiz şampiyonluk için de iddiasını sürdürmeyi başardı.

Monza’daki Porsche Carrera Cup Almanya heyecanı pazar günü saat 14:25’te koşulacak olan ikinci yarışla devam edecek.

Ayhancan'dan zafer pozu
Ayhancan’dan zafer pozu© Porsche Motorsport

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir