Tech3 E-Racing için zor ilk ıslak Eleme

0

Tech3 E-Racing için zor ilk ıslak Eleme, Öngörülemeyen hava koşulları, FIM Enel MotoE Dünya Kupası Elemeleri için yeni bir format sundu.

Lukas Tulovic, MotoE, French MotoGP, 15 May 2021

Tech3 E-Racing için zor ilk ıslak Eleme, Öngörülemeyen hava koşulları, FIM Enel MotoE Dünya Kupası Elemeleri için yeni bir format sundu.

Seansın başında, Le Mans’daki Bugatti Pisti’nin üzerinden şiddetli bir yağmur geldi ve bu da bir gecikmeye ve ardından tüm MotoE alanı için 12 dakikalık açık bir Ön Eleme seansına neden oldu.

Dün her seansta ilk 3’ün olduklarına giren Tech3 E-Racing’den Lukas Tulovic,Sıralama gününe büyük bir güvenle girdi. Alman, ıslak seansı güvenini artırmak ve tur süresini düşürmek için kullanmak istedi, ancak ne yazık ki sadece ikinci uçan turunun ne olduğuna karar verdi ve bu da onu daha da geliştirmek için tüm şansını çaldı. Yine de, Fransa GP’ye gridin dördüncü sırasından başlamak zorunda kalacak.

Aynı zamanda Corentin Perolari ev topraklarında ilginç bir performans sergiledi. Fransız sürücü bir his inşa ve sonunda 13 sona ermek için her tur ile zamanını geliştirdilik konum. Jerez’deki ilk MotoE yarışında sorumsuz sürüş nedeniyle Perolari üç pozisyon grid cezasını yutmak zorunda ve yarın yerel saatle 15:30’da P16’dan kendi yarışına başlayacak.

Lukas Tuloviç

Pozisyon: 12lik

Saat: 2:06.635

Tur sayısı: 2


“Kuru koşullarda sahip olduğumuz iyi hız ve iyi hisden sonra, Elemeler için oldukça farklıydı. Ama gerçekten dört gözle bekliyordum, çünkü normalde ıslakta güçlüyümdür. Adım adım bir his oluşturmaya ve her turda gelişmeye çalıştık, çünkü sadece dört uçan turumuz vardı.

Ama ikinci turda, üçüncü virajın girişinde arka tarafı kaybettim. Neden bilmiyorum, garip bir kazaydı. Çok fazla itmiyordum bile. Yarın yarışta gridin en gerisinden en iyisini yapmalıyız.”

Corentin Perolari

Pozisyon: 13lik

Saat: 2:09.152

Laps: 6


“MotoE’deki ilk tam ıslak seansımda Michelin lastiği benim için çok büyük bir fark yarattı. Kendimi çok iyi hissediyordum ve adım adım, bu zor koşullarda hislerimi geliştirebiliyordum. Yarın için, yarış için de ıslak olursa çok mutsuz olmazdım.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir