Öncü ve Sasaki Britanya GP’de 8. ve 13.

0

Deniz Oncu, Moto3 race, French MotoGP, 16 May 2021

Red Bull KTM Tech3’ün Deniz Öncü bu hafta sonu ilk kez İngiltere’ye geldikten sonra istikrarlı bir ilerleme kaydetti. Griddeki P9’dan başlayarak, grubun içinde son podyum pozisyonu için mücadele ediyordu.

Ancak yarışın yarısında bağlantıyı kaybetti. Yine de Türk genç avantajını koruyup sekizinci pozisyonda çizgiyi geçti. Zorlu bir Sıralama Ile Ayumu Sasaki, Britanya GP’ye sadece P17’den başlıyordu, ancak kendini P10 için mücadele eden üçüncü grubun içinde buldu. Hatta yarışın bir aşamasında 19.

Deniz Öncü

Pozisyon: 8lik

Şampiyonluk: 15lik

Puan: 53

“Bizim için zor bir hafta sonuydu, ancak bu devreyi gerçekten sevdiğimi söylemeliyim.

Düzen çok güzel ve kesinlikle burada binmek zevk. Ama sürüş tarzım için, özellikle sıcaklıklarla da çok mücadele ediyordum.

Benim için gerçekten zordu, ancak yine de iyi bir sonuç elde etmek için her turu zorlamaya çalıştım. Sonunda yarışı P8’de bitirdik.

Dürüst olmak gerekirse, iyiyim, çünkü zordu.”

“Çok zor bir hafta sonu oldu. Çok iyi başladık ama Elemelerde kaza yaptık. Bu benim hatamdı. Sonra arkadan başladık ve bu pistte geri dönmek çok zor.

İlk 5’e benzer bir tempom vardı, ancak çok aşağıdaydım, ayrıca yarışın başında öne geçmenin bir yolunu bulamadım.

Sonunda, grubun önüne doğru gitmeyi başardığımız dört, beş tura kadar bekliyordum.

Son olarak, büyük bir kavga ettiğimizi düşünürsek, o kadar da kötü değil.

Ayumu Sasaki

Pozisyon: 13lik  

Şampiyonluk: 8lik

Puan: 71

Puanların içinde bitirmiş olsak da, çok hayal kırıklığı yaratan bir yarıştı. Çok daha fazlasını istedik, şimdi her şeyi analiz etmeliyiz. Ancak aragon için çok motiveyiz, çünkü bu geçen yılki en iyi tur oldu.”


Hervé Poncharal

Ekip Yöneticisi


“Garip bir Moto3 yarışıydı, damalı bayrağa kadar her zamanki 20 sürücü grubu değildi. Ayumu ile zor olacağını biliyorduk, çünkü Sıralama turunu yok etti ve gridde bu kadar aşağıda başlamak asla kolay olmayacaktı ve durum böyleydi.

Yine de iki şampiyona lideri Acosta ve Garcia ile güçlü bir grupta yer almayı başardı. O gruptaki bazı adamlar puanda değildi ve Ayumu’nun son turda 13. Ancak Cuma günü ne kadar hızlı ve iyi göründüğünü hatırladığımız zaman biraz hayal kırıklığına uğrayabiliriz.

Benim için Ayumu podyum için savaşması gereken bir pistti. Bence Elemeler onun zayıf noktası ve aramamız gereken şey bu.”

“Diğer tarafta Deniz iyi bir grid pozisyonuna sahipti, çünkü üçüncü sıra Moto3’te ilginç. Başlangıcı bir kez daha harikaydı, iyi bir gruptaydı. Arkadaki adamlardan uzaklaştı ve hatasız bir şekilde ilk 10 olduğunu biliyorduk.

Onu sıralamada biraz daha yüksek hayal edebiliriz, ancak ne yazık ki, sonuna birkaç tur kala, grupla irtibatı kaybettiğini görebiliriz ve bu olduğunda, bu sondur. Ama iyi sürüyor, P8 ve birkaç puan daha getirdi.

Bu onun için yepyeni bir pistti, buraya hiç gelmedi. Koşullar biraz soğuk ve ideal değildi. Bu yüzden, Deniz’in sonucuna oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim.”

“Puandaki iki sürücümüz – bu olumlu bir şey. Ancak Moto3 o kadar rekabetçi ki, her zaman % 100 değilseniz, biraz geridesiniz.

Avusturya’nın inanılmaz bir hafta sonu olduğunu hatırlamalıyız, ancak her hafta sonu Spielberg’de olanları çoğaltmak kolay olmayacak. Takımdan iyi bir işti, umarım havalar biraz daha sıcak olur Aragon’a geçelim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir