Xavi Vierge ve Jake Dixon, Moto2 yarışını sırasıyla Misano’da sekizinci ve 19.

0

Petronas Sprinta Racing’den Xavi Vierge, erken saatlerde iyi bir tempo gösterdikten sonra Gran Premio di San Marino e della Riviera di Rimini’yi sekizinci sırada bitirirken,

Moto2 takım arkadaşı Jake Dixon ilk tur olayından sonra sondan 19’uncuya kadar mücadele etti.

Gridde yedinciden güçlü bir başlangıç, Vierge’in bir tur sonra dördüncü tura geçmeden önce açılış turunda iki sıra iddia ettiğini gördü.

İstasyonu tuttuktan ve kısa bir süre temposunu koruduktan sonra, İspanyol önündeki sürücülerle iletişimini kaybetmeye başladı.

Kendini yarı yolda altıncı bulan Xavi, çevresindekilerle çok mücadele etti, ancak ne yazık ki diğer binicilerin saldırılarını başarılı bir şekilde savuşturamadı.

SanMarinoGP’yi sekizinci sırada bitiren Vierge, 75 puanla şampiyonada onuncu sırada yer aldı.

20. turda gridde sıraya girdikten sonra, Dixon için kötü bir başlangıç ve başka bir sürücüyle temas, açılış turunda bir an için son ana düştüğünü ve öndekilerle iletişimini kaybettiğini gördü.

İngiliz, sahada yavaş ilerleme kaydederek yarışın orta noktasında 22. Son aşamalarda başını eğen Jake, yoldaki açığı azaltmaya başladı ve sonunda 19. Misano’dan 21 şampiyonluk puanıyla ayrıldı ve şu anda biniciler sıralamasında 20.

Bir haftalık aradan sonra, takvimdeki bir sonraki turda Vierge ve Dixon gelecek ay Amerika Grand Prix’si (1-3 Ekim) için Circuit of the Americas’a gidecekler.

Johan Stigefelt

Xavi iyi bir başlangıç yaptı ve cephede savaşıyordu, sadece öndeki adamlarla kalabilecek bir şey kaçırıyordu. Yine de iyi iş çıkardı.

Üçüncü sektörde biraz zorlandı, ama bunu önceden biliyorduk ve bugün yapabileceğini yaptı. İlk sekizde bitirdi ve bazı puanlar aldı, yani sorun değil.

Jake bugün daha fazla mücadele etti ve yarışın sonuna kadar iyi bir ritme yerleşemedi. Misano’da onun için zor bir hafta sonuydu ve Amerika’daki bir sonraki GP’de daha güçlü dönmemiz gerekecek.

Xavi Vierge

Zor bir yarış oldu ve üçüncü sektörün bizim için zayıf bir nokta olduğunu bilmemize rağmen daha fazlasını bekliyorduk.

Dün Elemelerde mücadele ediyorduk, bu yüzden Isınma’da gelişmeye çalıştım ama gerçekten hiçbir şey bulamadık.

Bu yüzden yarışta çok acı çektim ve o sektörde tur başına onda iki veya üç kaybediyordum, ancak pistin diğer bölümlerinde iyileşebilirdim.

Buna rağmen, bence sağlam bir hafta sonu geçirdik ve tam olarak nerede gelişmemiz gerektiğini biliyoruz. Gelecek ay buraya güçlü bir şekilde geri dönebilmeliyiz, ama önce Austin’e gitmeliyiz ve umarım orada öne daha yakın olabiliriz.

Jake Dixon

Açılış turunun ilk yarısı harika değildi; Binicilerle temas kurdum, yanlış zamanda yanlış yerdeydim ve kendimi son pozisyonda buldum.

İdeal bir durum değildi, ama ritmimi bulduğumda 19. Aslında bunun için gerçekten mutluyum ve tempom güçlüydü.

Bu hafta sonu Moto2’ye geri dönmek zor oldu, çünkü bisikletler çok farklı. O yarışı kendime güvenerek almam gerekiyordu ve bir sonraki yarışa tekrar gitmek için sabırsızlanıyorum.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir