Yine, Yeni, Yeniden: Formula 1

0

Geçen sezon unutulmaz anlara sahne olan Türkiye GP’si, 2021’de de Formula 1 tutkunlarını heyecanlandırmak için geri dönüyor. Motor sesleri 13 Haziran’da İstanbul Park pistinde tekrar yankılanacak.

Geçen sezon unutulmaz anlara sahne olan Türkiye GP’si, 2021’de de Formula 1 tutkunlarını heyecanlandırmak için geri dönüyor. Motor sesleri 13 Haziran’da İstanbul Park pistinde tekrar yankılanacak.

Formula 1 tekrar Türkiye’de! Uzun bir aranın ardından İstanbul’d beliren F1 araçları, resmi açıklamaya göre 2021 sezonunda da İstanbul Park’ta F1 tutkunlarıyla buluşacak. İptal edilen Kanada GP’sinin yerine takvime dahil edilen Türkiye Gp’i 13 Haziran 2021’de İstanbul’u yeniden F1’in ana sahnesi yapacak.

Ek olarak Domenicali, bu sezon oldukça çekişmeli başlayan sezonun F1 tutkunlarını oldukça heyecanlandırdığını söylerken, Türkiye’deki Grand Prix’nin de müthiş mücadelelere sahne olacağını ifade etti.

Geçen sezon nefesleri kesen Türkiye GP’si’nde bu sezon Red Bull Racing’e geçen Sergio Perez, Hamilton’ın hemen ardından ikinci olarak tüm dikkatleri üstüne çekmişti.

2020 yılında Formula 1 araçlarının İstanbul sokaklarında yaptığı gezintiyi hemen aşağıda bulabilirsin. Dahası, en hızlı pit stopların tarihçesini öğrenmek için “Pit Stop’un Tarihi” belgeselini Türkçe altyazı ile izleyebilirsin.

Türkiye GP’sinin sezonun yedinci yarışı olarak F1 takvimindeki yerini almasının ardından Formula 1 CEO’su Stefano Domenicali düşüncelerini paylaştı: “Bu sezon Kanada’ya gidemeyecek olduğumuz için hayal kırıklığı yaşasak da geçen sezonki müthiş yarışın ardından Türkiye’nin 2021’de bir Grand Prix’ye ev sahipliği yapacağını teyit etmekten heyecan duyuyoruz.”

Project Istanbulls: Formula Araçları İstanbul’daİstanbul’u bir günde gezmek mümkün mü? Pierre Gasly ve Alex Albon için evet. Scuderia AlphaTauri ve Aston Martin Red Bull Racing pilotlarının hızlı İstanbul turundan en güzel anlar için doğru yerdesin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir