İtalya, Imola’yı takviminde tutmak istiyor

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio, Monza’ya ek olarak Imola’yı da Formula 1 takviminde tutmak istediklerini belirtti.

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio, Monza’ya ek olarak Imola’yı da Formula 1 takviminde tutmak istediklerini belirtti.

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio, Monza’ya ek olarak Imola’yı da Formula 1 takviminde tutmak istediklerini belirtti.

Imola, geçtiğimiz hafta sonu heyecanlı ve bol olaylı bir yarışa ev sahipliği yaparken, yetkililer takvimde kalıcı olmayı hedefliyorlar.

Yarış organizatörleri, bu kapsamda gelecek yılki potansiyel yarışın seyircili yapılmasını da istiyorlar. Bu bağlamda Stefano Domenicali ile bir görüşme gerçekleştiren İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio’ya güveniyorlar.

Di Maio, “Made in Italy’yi daha da tanıtmamızı mümkün kılan bu etkinlikten oldukça memnunum.”

“Gelecek yıl Imola’da tekrar bir yarış düzenlemeye çalışacağız. Monza ile beraber kalıcı olmasını istiyoruz. Bunlar F1’in kökleri. Imola’yı müze olarak değil, Formula 1’in geleceği olarak görmek istiyoruz.”

“Imola yarışı, muhteşem bir spor etkinliği ve dünyaya İtalya’nın sahip olduklarını tanıtmak için ideal bir platform. Şimdi Emilia-Romagna bölgesi Başkanı Stefano Bonaccini ile beraber bu yarışı Formula 1 takviminde tutmak için her şeyi yapıyoruz.”

“Umarız bu yılki yarış, burada taraftarsız geçen son yarıştır ve gelecek yıl tribünlerde yeniden seyirciler olur. Ancak çoğu şey aşılanma oranına bağlı olacak.” dedi.

Ricciardo Geri Dönüyor!

Sekiz kez Grand Prix kazanan Daniel Ricciardo, Oracle Red Bull Racing’e Üçüncü Pilot olarak geri döndüğü açıklandı. Bu bizim en…

Max Verstappen, Abu Dabi’de sezonun son Grand Prix’sinde hat-trick yaptı

Oracle Red Bull Racing yıldızı, Yas Marina Pisti’nde 3. yıl üst üste pole pozisyonundan kazanırken, takım arkadaşı Sergio Perez dünya…

Gasly, AlphaTauri’ye veda ediyor

Pierre Gasly’nin takımla beş sezon geçirdikten sonra ve Toro Rosso olarak bilindiğinde istediği Scuderia AlphaTauri’ye veda değildi. Alp disiplinine bağlı Fransız sürücü, yumuşak…

Ve bir sezon daha bitti.

Abu Dabi’deki geleneksel sezon sonu her zaman hatırlanması gereken bir zamandır, birkaç sürücü 2022 takımları için son kez yer aldı…

Notice: Undefined offset: 5 in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/blockspare/inc/latest-post-block/posts-list/index.php on line 319

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir