Gençliğe yatırım yapmak gelecek için ileriye giden yoldur.

0

Gençliğe yatırım yapmak gelecek için ileriye giden yoldur. Bu bir parıltılı bir ifade değil, formula 1 maceramızı en başından beri karakterize eden gerçek diyerek tanıttı Alpha Tauri Formula 1 takımı programı.

Red Bull Junior Team sürücülerini çalıştırdığımız pistte ve ayrıca yetenekli gençlerin Formula Future Program aracılığıyla yüksek teknoloji meraklısı gençleri buluşturuyor.

Formula Future, Scuderia AlphaTauri tarafından kurulan ve ekibin Resmi İk Ortağı Randstad Italia ile birlikte geliştirilen özel Yüksek Seviye Eğitim programıdır. 

İmalat Akademisi ve Mühendislik Akademisi, Randstad Italia ile ortaklaşa yapılan bir dizi çevrimiçi görüşme ile yıl içinde seçilen öğrencilere ve mezunlara açık iki rotadır.

Formula Future, 2021’de bir kez daha Formula 1 dünyasındaki en ileri seviye eğitim ve kariyer entegrasyon programlarından biri olarak kendini gösterdi ve F1’e olan tutkusunu bir kariyere dönüştürmek için sağlam bir fırsat sağladı.

On-line uygulamalar geçen Şubat ayında gerçekleşti, daha sonra ilkbaharda, 2021 alımı için seçilen gençler, takımın Faenza fabrikasında sınıflarında yetenekli Scuderia AlphaTauri personelinin rehberliğinde Yüksek Seviye eğitimine başladı.

Temmuz ayında, eğitim teoriden pratik çalışmaya geçti, biraz serbest pratikten yarışa geçmek gibi.

İmalat Akademisi’nden 25 öğrenci Kompozit, Boya, Model Dükkanı, Lifing, Elektrik, İmalat ve Makine Atölyesi bölümlerinde yıllık sözleşme üzerinde çalışmaya başladı.

Mühendislik Akademisi’nden 15 kişi daha altı aylık bir staja başladı ve ardından Mekanik Tasarım, Ar-Ge, Araç Performansı, Elektronik, Güvenilirlik, Üretim Süreci ve Ticari alanlarda istihdam edilecekler. 

Çoğu durumda, bu uzun vadeli bir etkileşim haline gelecek: aslında, 2015’ten bu yana, bu gençlerin çoğu takımda kaldığını açıklayan AlphaTauri F1 team.

Ve şimdi Formula 1 dünyasında profesyoneller! Diğerleri başarılı bir şekilde farklı işverenlere veya kariyerlere geçti. Gençler için süper bir kariyer planı sunan bir organizasyon olarak dikkat çekiyor eğitim sonunda isteyen farklı firmalarla anlaşarak sunulan bu imkanı değerlendirmiş oluyorlar.

İşte Formula Future şemasından mezun olanların şimdi nerede olduklarına ilişkin bir döküm:

  • Scuderia AlphaTauri: 53%
  • Diğer Formula 1 takımları: 21%
  • Otomotiv/Motor Sporları: %16
  • Diğer aktiviteler: %10

Formula Future’dan geçtikten sonra ekibimizle çalışmaya devam edenlerden birkaç özel örnek vermek gerekirse:

  • Mühendislerin %80’i programdan hemen sonra programdan gelenlerden oluşuyor.
  • Üretim tarafımızdaki mevcut Grup Liderlerinin neredeyse %50’si Formula Future aracılığıyla geldi.

Yani rüya aslında gerçek bir kariyer fırsatına dönüşebilir! 2022’de de durum böyle olacak. Bu yüzden, Randstad Italia tarafından sağlanan çevrimiçi platform aracılığıyla Formula Future Program’ın bir sonraki alımına başvurma fırsatını kaçırmamanızı sağlamak için kanalları izlemeye devam edebilirsiniz.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir