2021 Formula 1 takvimide şart hemde şapşart!

0

Yazımızın başlığını bir diziden karekterin sürekli kullandığı şart hemde şapşart olarak belirledik. Galiba gelişmeler ve şartlar 2021 takvimi için Türkiye olacak gibi bir durum var.

Yazımızın başlığını bir diziden karekterin sürekli kullandığı şart hemde şapşart olarak belirledik. Galiba gelişmeler ve şartlar 2021 takvimi için Türkiye olacak gibi bir durum var.

COVID-19’un ortaya çıkmasının ardından formula1 dünyası bu durumdan epey etkilendi ve pek çok ülke, yarışı gerçekleştirme konusunda zorlanıyor ya da organizatörler, seyircisiz bir yarış düzenlemek istemiyorlar. Bazı pistler bu baskı ve zorluk konusunda biraz şanslı.

2020’de Formula 1’in Türkiye’ye yeniden gelmesini sağlayan temel etken üst satırda yazmış olduğumuz nedenlerdi. 2021’de Türkiye GP’nin yapılması konusunda umut yoktu ve medyada olmaması çok farklı bir şekilde tartışıldı medyamızda. ancak pandeminin etkileri devam ettiği için bu sene de Türkiye GP yapılacak gibi.

Gelelim bu durumun gerçekleşme olasılıklarının evrelerine.

Normalde Vietnam ve Çin takvimde olmalıydı, ancak her iki yarış da takvimden çıkarıldı. Sonrasında sezonun açılış yarışı Avustralya GP yıl sonuna ertelendi ve takvime Imola ve Portimao yarışları dahil oldu. Ancak bu değişiklikler silsilesi bunlarla sınırlı olmayacağa benziyor.

Geçen yılki yarış epey olaylı geçse de, hemen hemen tüm taraftarlar tarafından beğenildi ve yarış, en çok izlenilenler arasına girdi.

Singapur, Japonya ve Brezilya gibi ülkelerin, Formula 1’e bu yıl da ev sahipliği yapamama ihtimali geliyor. Şu anda bu yarışların tamamı takvimde ancak aşılamada beklenilen ilerleme kaydedilemezse, bu yarışların takvimden düşme ihtimali oldukça artacak. Hatta şu noktada, bu yarışlardan birinin veya birkaçının düşme ihtimali oldukça yüksek. Bu da Liberty’nin çok da rahat davranamadığı anlamına geliyor. Bu gelişmeler gerçekleşme olasılığı göz önüne alındığında yarış için para miktarının Türkiye için sorun olmaktan çıkma olasılığı yüksek. Çünkü organizatörler para konusunda geçen seneye kıyasla daha isteksiz görünüyordu takvimin başlaması sonrası.

Yılın sonbahar aylarında bazı yarışlar iptal edileceği için, Türkiye’nin takvime dönüşü neredeyse kesin gibi.

Haber banşetinde değindiğimiz gibi şart hemde şapşart!

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir