Yükseklik değişiklikleri yarışı etkiler mi?

0

‎Bazı pistlerin dalgalı doğası, yarışın kendisi üzerinde küçük ama önemli bir etkiye sahiptir.

‎Bazı pistlerin dalgalı doğası, yarışın kendisi üzerinde küçük ama önemli bir etkiye sahiptir.

‎Örneğin, Portimão’da, belirli köşelere yapılan yükseklik değişiklikleri ve görüş açısının zorlaştığı bölümler birden fazla köşe oluşturur ve bu da sollama veya hatalar için fırsatlar oluşturabilir. Ancak, yerel topografyaya bağlı olarak yarış çizgisini daha da tanımlı hale getirebilir.‎

‎Güvenlik ve görünürlük, sürücülerin göz önünde bulundurması gereken diğer faktörlerdir, çünkü görüşsüz birkaç bölüm bulunmakta bu pistte. İlk köşeden önceki dalma, Portimão’da, 8.viraj ve bunların tümü, oturumlar sırasında sürücülerin iş yüküne eklenen diğer zorluklar ve düşünce süreçleridir.‎

Bu arada sizin de dikkatini çekmiştir bütün pistlerde bir sekizinci viraj muhabbeti mutlaka oluyor ve bunların içinde en meşhuru bizi İstanbul Park.

‎Kör viraj girişleri, sürücüler net görüşte olacakları normal pist referans noktaları olmadan frenleme veya teslim noktaları seçtikleri için Sıralama Turlarında hata riskini de artırır.

Bu nedenle, özellikle Portimão gibi bir pistte eleme turları sırasında sınırdayken kesin olmak daha zordur.‎

Sürücülerin en şikayet ettikleri nokta da burası. Pist çok fazla heyacan barındırmasa asıl işin cefasını sürücüler çekiyor.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir