Yuki Tsunoda: “Monaco’yu dört gözle bekliyorum”

0

“Monaco’yu dört gözle beklediğine değinen sürücü özellikle İspanya benim için zor bir hafta sonuydu şeklinde bir önceki yarışı yorumladıktan sonra sıralama turlarındaki sürüşümden memnun olmadığını söyledi.

“Monaco’yu dört gözle beklediğine değinen sürücü özellikle İspanya benim için zor bir hafta sonuydu şeklinde bir önceki yarışı yorumladıktan sonra sıralama turlarındaki sürüşümden memnun olmadığını söyledi.

Diğer birçok sürücüyü Monaco’da yarışmış olmalarından dolayı daha şanslı bulduğunu ve böyle pistlerde farklı bir yaklaşıma ihtiyacının olduğunu daha önce hiç gitmemiş olmasından dolayı sürüş için özel bir çaba harcayacağına değindi.

Yere tutuş özelliğinin az olmasından ve pist genelinde çok farklılık göstermesinden dolayı Anahtar olarak stratejisini ”yolda geçirdiğim zamanı en üst seviyeye çıkarmak ve 1 ve 2.nci antrenman turlarında hata yapmamak” üzerine kurduğunu açıkladı.

Açıklamalarına devam eden sürücü ”bir hata yaptım, ancak bunların olabileceğini kabul etmeyi ve hayatıma devam etmeyi öğrenmeliyim” dedi.

F1‘de şimdiye kadar sadece dört yarış hafta sonu yapan sürücü, şimdi sadece zihnimi sıfırladığını ve sürüşüne odaklandığını yineleyerek mümkün olduğunca arabaya adapte olmaya çalışıyor. 

Sürücü Monako’da hiçbir kategoride yarışmadı, Ancak örneğin Makao’da yarıştı, bu yüzden sokak pistlerinde oldukça fazla deneyime sahip olduğuna değinmeden de geçmedi.

Bu hafta sonu hakkında birçok olağandışı faktör var ve sadece İspanya’dayken, Perşembe günü cuma günü pist zamanı olmadan antrenman yaptığınızı öğrendim. Odaklanmayı veya konsantrasyonu kaybetmeyeceğimden emin olmalıyım, ancak adapte olabileceğime eminim.

Hazırlanmak için simülatörde çok zaman harcadım.

Yuki Tsunoda

Aracımız yavaş virajlarda her zaman en iyi durumda değildi, Monako’da karşılaşacağımız şey bu, ancak araç açıkça önemli olsa bile, ana faktörün piste ne kadar adapte olabileceğim olacağını düşünüyorum. Uygulama sırasında, sadece sürüşüme odaklanırken, mühendislere arabayı ayarlamalarına yardımcı olmak için mümkün olduğunca iyi geri bildirim vermeye çalışacağım. 

Elemeler arabaya güvenle ilgili olacak, çünkü bu bir sokak pistinde normalden daha da önemli.” dedi.

TAKIMLAR SIRALAMASI

PostakımPuan
1Mercedes141
2Red Bull Yarış Honda112
3McLaren Mercedes65
4Ferrari60
5Alp Renault15
6AlphaTauri Honda10
7Aston Martin Mercedes5
8Alfa Romeo Yarış Ferrari0
9Williams Mercedes0
10Haas Ferrari0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir