Çift F1 şampiyonluğu kazanan RB7, manzaralı Sicilya başkenti etrafında

0

RB7 in action during Ciao Palermo, Monza in Palermo, Italy on June 20, 2021 //

Red Bull Racing’in yıldız pilotu, İtalya Grand Prix’si öncesinde güneşli Sicilya sokaklarında bir geziye çıkıyor, bu yolculukta sen de Max Verstappen’e katılabilirsin.

Spa ve Zandvoort’taki iki yoğun yarıştan sonra ve bu hafta sonu İtalya Grand Prix’si ile Red Bull Racing, Monza’nın güzel kaosu öncesinde Sicilya’nın başkenti Palermo’da bir tur atarak biraz dinlenme ve rahatlama arayışına girdi.

Max Verstappen, Belçika ve Hollanda’daki yarışlarda arka arkaya zaferler elde ederek Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda liderliği ele geçirdikten sonra, Monza’daki İtalya Grand Prix’sinden önce enerji toplamak için biraz dinlenme ve rahatlama arayışına girdi.

Ancak Red Bull Racing pilotları dinlenmek istediklerinde, bunu klasik Red Bull Racing Formula 1 araçlarından biriyle geziye çıkarak yaparlar.

Dört tekerlek üzerindeki en hızlı insan da Akdeniz’de güneşin battığı Sicilya’ya “Merhaba Palermo!” demek için yola çıktı.

Video başlarken, Max ile birlikte yerel halkla kaynaşarak, şehrin ünlü antik sokak pazarı Ballarò’da renk ziyafeti çekiyoruz.

Bir pazar tezgahının arkasına saklanan, iki Dünya Şampiyonası kazanan RB7’nin anahtarlarını alan Hollandalı, RB7’nin çığlıklarının dar şeritlerde yankılanmasıyla canlı Sicilya başkenti Palermo’da yüksek hızlı bir tura çıkıyor ve Antik Norman katedralinin içinde bir düğün için doğaçlama bir giriş müziği yapıyor.

Max, bununla da kalmıyor ve ikonik Via Vittorio Emanuele boyunca daha büyük bulvarlara ve tarihi şehir merkezine doğru gaza basıyor.Fenikeliler Sicilya’ya vardıklarında Palermo’ya ‘Çiçek’ derler.

Max da çarpıcı Barok Quattro Canti meydanına vardığında, kırmızı yapraklarla donatılmış bu meydanda harika bir drift’le lastiklerini eriterek günün en iyi hareketini yapıyor.Ama Max’ın yetişmesi gereken bir randevusu var.

Gaz pedalına basıyor ve güzel Mondello plajına giderken Porta Felice ve Foro Italico yolundan geçerek, bu yolların da günlük seyrini değiştiriyor.

RB7’ı İtalya anakarasına ve Milano, Monza’daki İtalya Grand Prix’sine taşımak için bir yük teknesine yüklerken, İlk İtalyan dünya şampiyonu wakeboarder Massimiliano Piffaretti ve YouTuber Jacopo D’Alesio’ya da dikkat edin.

“İtalya Grand Prix’sini dört gözle bekliyorum”

Max Verstappen

“Taraftarlar yarış konusunda çok tutkulu, bu yüzden hepsini tribünlerde görmek için sabırsızlanıyorum.”

– ‘Ciao Palermo, Monza arıyor’da, yol palermo’nun en eski ve en ünlü Ballarò sokak pazarından başlayarak İtalya’nın en çağrıştırıcı ve canlı şehirlerinden birine saygı duruşunda bulunuyor.

– RB7 daha sonra tarihi merkezi kesen Via Vittorio Emanuele de dahil olmak üzere daha geniş büyük bulvarlara çarpmadan önce pitoresk şehrin dar şeritlerinden güç alıyor.

– Güzel Quattro Canti’ye vardıktan sonra, yol boyunca YouTube yıldızı Jakidale’in yanından geçerek Porta Felice ve Foro Italico kordonuna doğru gidiyor.

– RB7, Wakeboard Dünya Şampiyonu Massimiliano Piffaretti ile karşılaştıktan sonra yolculuğunu tamamlamak için bir tekneye yüklendiği Mondello plajından son kez ayrılır.

– İtalya Grand Prix’sine baktığımızda Max Verstappen şu açıklamayı yaptı:

“İtalya Grand Prix’sini sabırsızlıkla bekliyorum.”

Max Verstappen

İtalya’da o zamanlar go karting ile çok fazla geçmişim var ve her zaman orada yemekten zevk alıyorum.

Geleneksel olarak şasi ve güç ünitesi paketimiz için en iyi pist olmamıştır. Hızlı ve fren bölgeleri gerçekten önemli ve oldukça zor, ancak pisti sürmekten zevk alıyorum ve umarım bu yıl bize daha uygun olur.

Taraftarlar yarış konusunda çok tutkulular ve Tifosi yürürlüğe giriyor. Hepsini tribünlerde görmek için sabırsızlanıyorum.”

– Verstappen, Red Bull Racing Honda takım arkadaşı Sergio Pérez ile 2021 sürücü sıralamasında Lewis Hamilton’dan üç puan önde ve kurucular sıralamasında Mercedes’in 12 puan gerisindeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir