2022’de Avustralya GP’de Sprint Elemeleri Yok

0

Gelecek yılki Formula 1 Avustralya Grand Prix’sinde Sprint Elemeleri değil, geleneksel yarış hafta sonu formatı yer alacak.

Sprint Elemeleri olasılığı, Avustralya Grand Prix Corporation patronu Andrew Westacott ve F1 şefi Stefano Domenicali arasında geçen ay yapılan bir toplantıda tartışıldı.

2021’de üç etkinlikte denenen Sprint Elemeleri, bir yarış hafta sonuna daha fazla değer katmak için ticari hak sahipleri için kutuları işaretlemiş gibi görünüyor.

Formatın 2022‘de yedi kadar etkinlikte sunulması bekleniyor, ancak Albert Park yarışı bunlardan biri olmayacak.

Westacott Speedcafe.com verdiği demeçte, “2022 için sprint formatlarının sayısını veya konumlarını kesinleştiremediler.” dedi.

“Ancak FP1 ve FP2’nin standart formatını Cuma günü, FP3’te ve cumartesi günü sıralamalarda ve Pazar öğleden sonra yarışta tutmamız oldukça muhtemel görünüyor.

“Bu yüzden taraftarlar, Sprint formatları arıyorlarsa, Avrupa’nın bazı konumlarında veya yayında bakıyor olmaları gerekir, ancak Nisan 2022 için Melbourne’de olması muhtemel değildir.”

Formula 1, gelecek sezon geri döndüğünde yeni görünümlü Albert Park’a geri dönecek ve genişleyen ve yeniden yapılan çalışmalar mekan üzerinde dramatik bir etki yaratmış gibi görünüyor.

Yeni teknik düzenlemeler de otomobillerin hızlarını farklı şekilde ürettiklerini görecek ve Westacott bu iki faktörün etkinliğe olan ilginin ne olursa olsun yüksek olmasını sağlayacağını öne sürüyor.

“Yarışı değiştirecek, açıkçası gagalama düzeni biraz değişecek.” dedi.

“Birinci ve ikinci yarışta teknik olarak bazı şeyleri sarsacaklar – Melbourne’de ilk kez [üçüncü yarış için] birçok yeni sürücüye sahip yeni araçlarla yeni bir pistte bazı şeyler göreceğiz.

“Hiçbiri bu pisti daha önce kullanmadı ve kesinlikle yeni bir spec arabayla sürmediler, bu yüzden tam olacağını vaat ediyor.

“Arabaları test etmek zorundalar, pisti test etmek zorundalar.

“Pit şeridinde ve muhtemelen DRS bölgelerinde yeni bir hız sınırı umuyoruz, bu yüzden akıllarını başlarına alacak çok şey olacak.

“Simülatör açısından asfalt hakkında çok fazla şey bilmeyecekler, bu yüzden ilginç olacak.”

Avustralya Grand Prix’si sprint sıralamasını gelecek yıl kullanımda görmeyecek olsa da, bu daha uzun vadeli kapıyı kapatmıyor.

Westacott, “Bir organizatör olarak, en iyi ve eksiksiz eğlence paketinin yolunda olduğundan emin olmak istiyorum.” dedi.

“Şu anda açık fikirliyim ve Formula 1’in yarış organizatörleri ve eğlence için doğru çözüme bakarak çok destekliyorum.

“Zamanla, bir şeyler bulacaklarına eminim, sadece açık fikirliyim ve GP’ye sahip olmaktan ve mevcut formata sahip olmaktan memnunum.”

2022 Avustralya Grand Prix’si 7-10 Nisan hafta sonu boyunca koşulacak.

kaynak: Speedcafe.com

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir