Le Mans Sanal serisinde Boğalar İçin Zorlu Tur

0

Spa-Francorchamps, Red Bull Racing Esports takımı P8 ve P14’i bitirdi. Bir sürücü takası sorunu ve kaçınılmaz bir çarpışma, Spa-Fracorchamps’ta olumlu bir başlangıç yaptıktan sonra takımı engelledi.

Dennis Lind yarışın başında bir kazadan kıl payı kurtuldu ve gridde yükselmek için çok mücadele etti. Bununla birlikte, gecikmiş bir sürücü değişimi Dennis’i minimum yakıtla daha fazla tur tamamlamak zorunda bıraktı ve takımı yarış liderliğinin iki tur gerisinde bıraktı.

Oradan, her zaman zor bir yarış olacaktı, ancak takım ıslak havaya hazırlandı ve yağmur yağdıktan sonra bazı yerleri tırmalayabileceklerini hissetti.

Red Bull Racing Esports’dan Alex Siebel, takıma yeni katılan ve Formula 3 pro Jack Doohan ve Danimarkalı profesyonel yarışçı Dennis Lind, stratejilerinin meyvesini vereceğini umarak zor şartlarda zorlamaya devam ettiler.

Ancak, yağmur hiç gelmedi, Bulls için şanssız bir olayı kapattı ve Belçika’da altı saat geçirdikten sonra onları P14’te bıraktı.

Alex Siebel şunları söyledi: “Dennis’in bir başlangıç kazasından hemen hemen sonra ilk stint umut vericiydi. Ama sonunda, sürücü değiştirme hatası bizi iki tur geriye koyduğu için önemli değildi.

İkonik Spa-Francorchamps Pistini Ele Almak
İkonik Spa-Francorchamps Pistini Ele Almak© @bcampbell_photo

Bundan sonra çok fazla yağmur umduk ama şans% 90 civarında olmasına rağmen, yağmur gelmedi. Ne yazık ki, bizim için unutunacak bir gündü.

“Yağmur durumunda stratejiyi çivilemenin yanı sıra, en büyük zorluğumuz sürüş cezasını önlemek için pist sınırları içinde kalmaktı.

Performansımızdan olumlu yanları olanlardan biri Dennis, Jack ve benim bu konuda temiz tutmamızdı.”Yağmur olasılığı bizi büyük etkiledi.

LMP2’yi yağmurda sürmek zor olduğu için, özellikle Eau Rouge ve Blanchimont aracılığıyla kurulumu biraz tehlikeye atdık. Bu şekilde, yağmur durumunda araba kurulumunu değiştirmemiz gerekmeyeceği için çukurlarda zaman kazanmak istedik.

Yağmurun devamsız kalmasıyla belli ki işe yaramadı.”Bu sezonun başlangıcı optimal olmaktan çok uzak ama bizim için planı değiştirmiyor.

Sezon açılışından Cumartesi gününe kadar iyi bir ilerleme kaydettik, bu yüzden amaç bunu sürdürmek, her yarışta% 100 vermek ve sonunda şansı kalan turlarda bizim tarafımızda olmaya zorluyoruz!”

GTE

Erken bir çarpışma, GTE kategorisinde Bulls için olumlu bir başlangıç yaptıktan sonra işlemlere bir sönümleyici koydu.

Formula 3 pilotu Jonny Edgar, Red Bull Racing Esports formasıyla ilk maçına çıktı ve yarışa iyi başladı ve ilk turda P9’dan beşinci sıraya yükseldi.

Yarışa yaklaşık 30 dakika kala Jonny’nin önünde bir LMP2 döndü ve Corvette C8.R.’da ciddi hasara yol açan bir çarpışmaya yol açtı.

Ortaya çıkan onarımlar Nestor Garcia, Jonny Edgar ve Yuri Kasdorp’u yarış liderlerinin temposundan 3 dakika geride bıraktı.

LMP2 sürücülerinde olduğu gibi, GTE ekibi yağmurda bazı yerler kazanabileceklerini umuyordu, ancak ne yazık ki olmayacaktı ve takım P8’de bitirdi.

GTE'de Tepeyi Çivileme
GTE’de Tepeyi Çivileme© @bcampbell_photo

Red Bull Racing Esports sürücüsü Yuri şunları söyledi: “Aracımızda performans dengesi değişmedi, bu da biraz tempomuz olmadığı anlamına geliyordu, ancak yağmura iyi hazırlanmış iyi bir pozisyon için hala savaşabileceğimizden emindik.

Jonny’nin yağmuru sürmesinden kaçınmasına izin verdik ve o büyük bir iş yaptı! İlk 10’da yakıt tasarrufu olmayan arabalarla çok iyi yakıt tasarrufu yapıyordu, ancak ne yazık ki bir LMP2, kaçınamadığı bir şekilde onun önünde kaza yaptı.

Bu, ilk 5 yarışının yarışa 30 dakikadan fazla olduğu anlamına geliyordu. Bundan sonra hiç gelmemiş yağmuru bekliyorduk, ancak P8’de sorunları olan herkesin önünde bitirmeyi başardık.

“Dennis Jordan şunları söyledi: “içeri gitmek, ıslak havayı en iyi şekilde yapmak anahtardı. Bu, açılış stintlerinde yakıt tasarrufu yapmanın, duraklarınızdan birini mümkün olduğunca yaptıktan hemen sonra gelen yağmura yakalanmamak için stintleri uzatmak için çok önemli olduğu anlamına geliyordu.

Açıkçası, yarışımızın nasıl gittiğiyle, gerçekten sadece çekişmeye geri dönmek için bir tür dolu Mary bulmakla ilgiliydi – ne yazık ki hiçbiri kendini sunmadı.

“Yağmur hiç gelmemiş olsa da, hazırlık ve strateji planlamasını çok etkiledi. Bence araba kurulumlarımızı yağmurun gelişine hazır olacak şekilde bir dereceye kadar ayarladığımızı söylemek doğru olur, bu yüzden bizim için kesin olarak gelmemesi daha büyük bir utanç.

“Bir yandan kötü bir başlangıç yaptık ve işleri ciddi şekilde tersine çevirmemiz gerekiyor. Bununla birlikte, Cumartesi günkü önemli paketlerden biri, hem LMP2’de hem de GTE’de tempomuzun Monza’dan bu yana ciddi şekilde iyileşmesi ve işler bir araya gelirse artık öne doğru koşabileceğimizi hissediyoruz.”

Spa-Francorchamps'ta Hava KilitLendi
Spa-Francorchamps’ta Hava KilitLendi© @bcampbell_photo

Şampiyona

Motorsport Games Inc. tarafından oluşturulan bu yeni şampiyona, rFactor2 platformunu kullanıyor ve Eylül ayında başlayan ve Ocak 2022’ye kadar devam eden beş yarıştan oluşuyor.

İlk dört tur kesinlikle çevrimiçi olarak yapılacak ve final turu – 24 Hours of Le Mans Virtual – 15-16 Ocak 2022’de birmingham, İngiltere’deki 2022 Autosport Uluslararası motor sporları fuarında canlı yayınlanan bir etkinlik olacak.

Monza ve Spa’daki ilk iki turun tamamlanmasıyla yarış 13 Kasım’da Nürburgring’e, 18 Aralık’ta Sebring’e ve ardından 15/16 Ocak’ta Le Mans’da canlı finale gidiyor.

Seri için 250.000 dolarlık bir ödül fonu var ve takım bu fonun yarısını toplayan serinin son yarışını kazanıyor, böylece Red Bull Racing Esports sürücüleri tamamen şampiyon olmaya odaklanacak!Tüm aksiyonu dizinin YouTube ve Twitch kanallarından takip edebilirsiniz.

Le Mans Sanal Serisini Takip Etmeyin
Le Mans Sanal Serisini Takip Etmeyin© Le Mans Sanal Serisi

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir