Bulls Bolster, F3 Yetenekleriyle Le Mans Sanal Serisi İçin Dereceye Girenler

0

Red Bull Racing Esports, bu hafta sonu yayınlanacak Le Mans Virtual Series için iki yeni sürücüyü ağırlıyor.

Formula 3 yıldızları Jonny Edgar (17) ve Jack Doohan (18), çevrimiçi etkinlikte Red Bull Racing Esports takımının bir parçası olarak profesyonel yarışçılar olarak yarışacaklar.

Jack Doohan Red Bull Racing Esports'a Katıldı
Jack Doohan Red Bull Racing Esports’a Katıldı© Red Bull İçerik Havuzu

Bulls, iki hafta önce Monza’daki seriye zor bir başlangıç yaptı ve bu hafta sonu Spa’da olumlu bir performansla geri dönmenin peşinde olacak.

Red Bull sporcuları Jonny ve Jack, Bulls’un yarışma kadrosunda Espor sürücüleri Yuri Karsdorp, Nestor Garcia, Alex Siebel ve Dennis Jordan’a katıldı.Red Bull kampındaki hava, Dennis’in rFactor2 Dayanıklılık Şampiyonası’nın 10 Ekim Pazar günü Spa’da altı saat süren yarışındaki yarış kazanma performansıyla hiç şüphesiz artmış olacak.

Bu Cumartesi ikonik Belçika pistinde altı saatlik yarış, 15 Ocak 2022’deki 24 saatlik Le Mans yarışına doğru inşa ederken takım için hoş bir test sağlayacak.

18 yaşındaki Avustralyalı Jack Doohan şunları söyledi: “Red Bull‘u pistte ve bir sim’de temsil etmekten onur duyuyorum – bu benim için gerçekten yeni bir deneyim.

Bu hafta sonu ilk uygun Espor yarışım olacak ve Spa’daki takımın bir parçası olduğum için çok heyecanlı ve mutluyum.

Bu yarışa girerken takımdan bir şeyler öğrenmek için sabırsızlanıyorum. Kemerimin altında bir dayanıklılık yarışı yapmak için çok istekliyim ve Spa’daki bu altı saatlik yarış harika bir deneyim olacak.

Cumartesi günü benim için hedef, takımdan mümkün olduğunca çok şey öğrenmek ve tabii ki kazanmamız olacak.”

Red Bull Racing Esports sürücüsü Dennis Jordan şunları söyledi: “Yarışa bir zaferin arkasından gelmek her zaman bir güven artırıcıdır.

İşimizi yaparsak ve iyi yaparsak kazanacağımızı gösteriyor. Spa, dizilişlerimizdeki birçok sürücü için çok uygun bir pist olduğunu kanıtladı, bu da biraz güven artırıyor. Ancak, sonunda, geçmiş sonuçlar çok önemlidir.

Geçen hafta yaptığımız gibi yarış gününde idam etmeliyiz. Heyecanlı hissediyoruz. Spa harika bir pisttir; Burada yarış her zaman harika bir eğlencedir.

Geçen sefer 4 yerine 6 saat olmak farklı bir strateji seçeneği de büyük bir faktör oynayacaktır. Buna yarış gününde de iyi bir yağmur şansı ekleyin, aksiyon dolu bir Cumartesi günü için içiniz.

Gerçek yarış dünyasından herhangi bir sürücüyle çalışmak her zaman süper havalıdır. Jack ve Jonny hala genç ve bu yılki Formula 3 şampiyonasında iyi iş çıkardı.

GTE sürücümüz Yuri Kasdorp da Jonny’yi diğer sim yarış oyunlarında yarışmaktan oldukça iyi tanıyor. Bu tur için gemide onlarla çok iyi göründüğüne inanıyorum.”

Spa'da Eğlenceli Bir Yarışa Hazır
Spa’da Eğlenceli Bir Yarışa Hazır© @bcampbell_photo

Motorsport Games Inc. tarafından oluşturulan bu Le Mans Sanal Serisi, rFactor2 platformunu kullanıyor ve Ocak 2022’ye kadar devam eden beş yarıştan oluşuyor.

İlk dört tur kesinlikle çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor ve final turu – 24 Hours of Le Mans Virtual – 15-16 Ocak 2022’de Birmingham, İngiltere’deki 2022 Autosport Uluslararası motor sporları fuarında canlı yayınlanan bir etkinlik.

Seride yarışan her takım yarışabilen beş sürücüden oluşur; bu sürücülerden ikisi profesyonel bir yarışçı olmalıdır (FIA Uluslararası Lisansı veya benzeri bir deneyim).

Seri için 250.000 dolarlık bir ödül fonu var ve takım bu fonun yarısını toplayan serinin son yarışını kazanıyor, bu yüzden Red Bull Racing Esports sürücüleri tamamen şampiyon olmaya odaklanacaklar.

Hayranlar Le Mans Virtual GP’nin bir sonraki aşamasını youTube’da saat 12.30’da (İngiltere) canlı olarak izleyebilirler:

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir